Поліцейські розповіли школярам про правила для велисопедистів на дорозі

В рамках проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок з поліцейським» інспектори ювенальної превенції Роздільнянського відділу поліції завітали до навчальних закладів району, де поспілкувалися з школярами на різні теми, одна з яких, «Безпечна дорога додому». Особливу увагу ювенали приділили власникам «двоколісних-друзів» та нагадали дітям деякі правила для велосипедистів на дорозі, щоб їх катання було безпечне.

З початку навчального року дітей-велосипедистів побільшало на дорогах. Наразі, велосипед для підлітків зручний та доступний вид транспорту, на якому дуже швидко та легко добиратися з дому до школи. Але для велосипедистів теж існують правила дорожнього руху та особистої безпеки. Поліцейські пояснили, що малюки повинні кататися у безпечних для цього місцях (стадіони, майданчики, парки та в інших місцях). По дорозі на велосипедах мають право їздити діти лише від 14 років. Також заборонено рух по тротуарах (крім дітей до 7-ми років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих), а на пішохідному переході велосипедист повинен злізти з велика і перейти дорогу, везучи його поруч.

«Вночі потрібно вмикати ліхтарі та мигалки. Їзда без світла є однією із найпоширеніших причин ДТП з летальними наслідками», – розповів дітям інспектор ювенальної превенції Олексій Дмитренко.

Звернули уваги поліцейські і на обов’язковий атрибут безпеки для велосипедистів – шолом, який повинен бути у кожного. Діти погодилися, що перед катанням необхідно обов’язково  перевірити справність велосипеду, особливо гальм. А для підвищення особистої безпеки оснастити його дзвінком або сигналом, засобами освітлення (для їзди вночі), задньою мигалкою чи відбивачем червоного кольору та жовтими відбивачами на педалях. На останок поліцейські нагадали школярам, як потрібно  показувати повороти при їзді на велосипеді – рукою(вліво-вправо) та гальмування (руку вверх).

Роздільнянський ВП ГУНП в Одеській області.

 

Залиште свій коментар