Подарунок родині Мелешко

Непросте життя кожної людини. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться переживати складні випробування долі. На жаль, серед нас є зовсім незахищена верства населення, яка не змозі захистити себе самостійно – це діти. Саме дитячі долі в руках дорослих. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх ніхто не чекає і не завжди є кому пожалітись про забитий синець чи похизуватися своїми маленькими успіхами. Тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання, а саме – прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ).

Що слід знати про ДБСТ – це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як п’ять дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Будинок сімейного типу залишається одним з найгуманніших варіантів житлового та сімейного забезпечення для дітей, які з певних причин потребують помешкання та опіки. Кожна дитина має зростати в сімейному оточенні, в атмосфері любові, бо лише так повною мірою забезпечуються її потреби, створюються оптимальні умови для гармонійного розвитку та успішної соціалізації.

На сьогоднішній день у Роздільнянському районі діють три дитячих будинки сімейного типу, в яких виховуються 26 дітей. В цьому році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з метою розвитку сімейних форм виховання планується придбати будинок для створення чергового дитячого будинку.

Минулого тижня голова райдержадміністрації Наталія Бараненко відвідала один із будинків сімейного типу – сім’ю Мелешко. Історія Оксани та Сергія Мелешко розпочалась багато років потому. Сталося так, що Оксана та її чоловік Сергій раптом зрозуміли, що хочуть подарувати родину та свою нерозтрачену любов діткам, позбавленим батьківської любові та піклування. Вони обійшли всі інстанції, але скрізь отримували відмову. Головною причиною було те, що районна влада не в змозі була забезпечити прийомну сім’ю будинком, який би відповідав вимогам створення такої сім’ї. Але бажання сім’ї Мелешко подарувати тепло родинного затишку дітям, яких доля обділила батьківською увагою, було настільки сильним, що вони відмовилися від державної підтримки у придбанні житла, беручи цю відповідальність на себе. І в листопаді 2014 року перший дитячий будинок сімейного типу запрацював у Роздільнянському районі. З початку сім’я оселилась в с. Матишівка та згодом придбали будинок у сел. Лиманське та почали самостійно створювати умови для дітей. В цьому році родина Мелешко відзначила свою п’яту річницю з дня створення ДБСТ.

Поспілкувавшись зі справжньою господинею та чудовою матір’ю десяти прийомних дітям, Наталія Вікторівна зазначила, що в сім’ї Мелешко виховуються діти різного віку, світосприйняття та статусу, проте всім їм усміхнулась доля — вони мають сім’ю, щирих батьків, адже мати Оксана та батько Сергій стали для них рідними.

За великим рахунком, чужих дітей не буває. Адже, як відомо, вони – наше майбутнє, майбутнє нашої держави – України. На жаль, обділені діти, відчуваючи свою неповноцінність і беззахисність, часто зневіряються у справедливості суспільства та сенсі подальшого життя. Тому ми, дорослі, зі свого боку маємо докласти максимум зусиль для того, щоб не допустити втрати віри, любові та надії у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками та долею.

У цієї неймовірної сім’ї є чому повчитись. Батьки-вихователі створили усі належні умови для проживання дітей та продовжують їх покращувати. Володіють знаннями та досвідом щодо особливостей виховання. Вони відповідальні, старанні, доброзичливі люди з великою душею та добрим серцем, тому саме стосунки між членами родини ґрунтуються на повазі, любові та взаєморозумінні.

На прохання команди Роздільнянського району – учасниці міжрайонного чемпіонату борщу в селищі Велика Михайлівка у 2019 році, отриманий приз – мультиварка та солодощі для дітей було вручено родині Мелешко.

Велика повага та низький уклін тим сім’ям, які взяли на себе відповідальність за сімейне виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, адже найкраще середовище для життя та розвитку дитини – сім’я.

Райдержадміністрація

Залиште свій коментар