Поблизу с. Єгорівка рятувальники разом з лісниками та місцевим населенням ліквідували пожежі в лісі

Знову поблизу с. Єгорівка рятувальники разом з лісниками та місцевим населенням ліквідували пожежу хвойного лісу на площі 4,5 Га

11 квітня 2020 року о 13:12 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що біля с. Єгорівка у лісовому масиві знову палає суха трава. Територія належить Єгорівській майстерській дільниці ДП «Одеське лісове господарство Роздільнянське лісництво».

Терміново  на місце виклику було направлено: 2 пожежно-рятувальних віділення ДПРЧ №32 м. Роздільна та ЧСПРТ №7 м. Одеси, керівництво 5-го Державного пожежно-рятувального загону та Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

На момент прибуття на місце виклику рятувальників палав хвойний ліс на площі 4,5 Га. Існувала загроза поширення вогню на величезну площу. Рятувальники здійснювали гасіння полум’я рятувальників з усіх напрямків за допомогою пожежних стволів та «хлопавок».

Допомагали пожежним приборкувати вогняну стихію: працівники ДП «Одеське лісове господарство Роздільнянське лісництво», два трактори (з цистерною води і ковшом) СТОВ «Іва» та місцеве населення, за що їм велика подяка.

Завдяки злагодженим та професійним діям рятувальників, лісників та місцевого населення о 14:54 вогняну стихію вдалося локалізувати та о 15:21 ліквідувати пожежу на загальній площі 4,5 Га та врятувати від вогню ліс.

 Всього до ліквідації пожежі було залучено: 2 одиниці пожежно-рятувальної техніки і 10 чоловік особового складу ГУ ДСНС України в Одеській області, 15 працівників працівники ДП «Одеське лісове господарство Роздільнянське лісництво», 20 чоловік від місцевого населення та 2 одиниці техніки від СТОВ «Іва».

Загиблих та постраждалих – немає. Причина пожежі та збиток – встановлюється.

Загалом, від початку 2020 року на території Роздільнянського району виникло 59 пожеж, вогонь та дим забрав життя двох людей.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки:

Шановні громадяни!

Будьте максимально відповідальними у пожежонебезпечний період, коли суха рослинність спалахує від найменшої іскри та пожежа може поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху. Служба порятунку закликає вас не випалювати сухостій, минулорічне листя та сміття.

Категорично забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків. Бережіть своє життя та оточуючих!

Поблизу с. Єгорівка рятувальники разом з лісниками та місцевим населенням ліквідували масштабну пожежу та врятували від вогню 765 Га лісу

10 квітня 2020 року о 16:23 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що біля с. Єгорівка поблизу лісу палає суха трава та чагарники. Територія належить Єгорівській майстерській дільниці ДП «Одеське лісове господарство Роздільнянське лісництво».

Пожежі був одразу ж присвоєний підвищений номер виклику ранг – «1 БІС». Терміново  на місце виклику було направлено: 4 пожежно-рятувальних віділення: одне від ДПРЧ №32 м. Роздільна, три підрозділи від ДСНС м. Одеси, керівництво 5-го Державного пожежно-рятувального загону та Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

На момент прибуття на місце виклику першим чергового караулу ДПРЧ №32 м. Роздільна відкритим полум’ям горів хвойний ліс та лісова підсилка. Існувала загроза поширення вогню на величезну площу.

На боротьбу з вогнем роздільнянські та одеські пожежні задіяли усі наявні вогнегасні засоби – пожежні стволи та хлопавки. Допомагали рятувальникам  приборкувати вогняну стихію працівники ДП «Одеське лісове господарство Роздільнянське лісництво», два автомобіля з цистерною СТОВ «Іва», трактор «МТЗ-80» з плугом та місцеве населення, за що їм велика подяка.

Завдяки злагодженим та професійним діям рятувальників, лісників та місцевого населення о 18:55 вогняну стихію вдалося локалізувати, а о 19:53 повністю ліквідувати пожежу та врятувати від полум’я ліс на загальній площі 765 Га. Вогонь знищив хвойний ліс та лісову підстилку на загальній площі 4,9 Га. Приборкувати цю масштабну пожежу рятувальникам доводилося у складних умовах – поривів вітру, високої температури, відсутністю джерел водопостачання. Допомагали пожежним підвозити воду два автомобіля з цистерною СТОВ «Іва».

Загалом, до ліквідації цієї масштабної пожежі було залучено:  4 одиниці  пожежно-рятувальної техніки,  21 чоловік особового складу ГУ ДСНС України в Одеській області, 15 працівників ДП «Одеське лісове господарство Роздільнянське лісництво», два автомобіля з цистерною СТОВ «Іва», трактор «МТЗ-80» та місцеве населення у кількості 20 осіб.

Загиблих та постраждалих – немає. Причина пожежі та збиток – встановлюється.

                                                        Сергій ШМОРГАЛ,

                                                              Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                          ГУ ДСНС України в Одеській області 

 

 

 

Залиште свій коментар