Підвищення пенсій та виплати військовим з 1 березня

Головна тема в Україні з 1 березня 2023 року – індексація пенсій. Цього разу вона буде відрізнятися від попередніх і охопить практично всі категорії пенсіонерів. Також українських військових чекають виплати за новими правилами.

Індексація пенсій в Україні – яке буде підвищення з 1 березня 2023

З 1 березня запланована індексація пенсій в Україні – виплати будуть збільшені на 19,7 %. Умови цього разу зміняться: індексація торкнеться також тих, хто отримує мінімальну пенсію. Раніше ця категорія пенсіонерів не підпадала під індексацію і перерахунок виплат проводився в інші періоди.

За словами міністра соціальної політики Оксани Жолнович, з 1 березня до мінімальних пенсій додадуть не менше 400 грн. Ті, у кого є достатній страховий стаж (це 35 років для чоловіків і 30 років для жінок) і хто отримує пенсію вище мінімальної, в середньому можуть отримати 750 грн доплати.

Військові пенсіонери отримають в середньому 1,4 тис. грн. доплати, люди з інвалідністю, які є ліквідаторами аварії на ЧАЕС, – 1,5 тис.грн. У цієї індексації є верхня межа – 1,5 тис. грн, тобто, це максимальний розмір доплати, яку зможуть отримати українські пенсіонери з 1 березня. Індексація пенсії проводиться автоматично – додатково звертатися пенсіонерам нікуди не потрібно.

Також будуть далі виплачуватись щомісячні компенсаційні виплати для пенсіонерів віком старше 70 років, які встановлюються:

  • 570 грн – людям старше 80 років;
  • 456 грн – людям віком від 75 – 80 років;
  • 300 грн – людям віком від 70 – 75 років.

Виплати військовим – за новими правилами

З березня українським військовослужбовцям почнуть нараховувати виплати за новими правилами. Цей порядок був введений ще з 1 лютого, але працювати почне зараз:

  • винагороду 100 тис.грн/місяць продовжують отримувати військові на лінії зіткнення, а виплату цю нараховуватимуть пропорційно часу виконання завдань. Це стосується військовослужбовців Збройних сил України, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, ГУР Міноборони України, Нацгвардії, Державної прикордонної служби тощо;
  • 100 тис. грн також платитимуть за конкретний період виконання бойових завдань – військовослужбовцям ракетних військ і артилерії, льотчикам, морякам, військовим медикам, зенітно-ракетним військам і протиповітряним військам на завданнях в районі бойових дій;
  • 50 тис. грн отримуватимуть військові, які виконують бойове завдання у складі військового органу управління; їх визначатиме Головнокомандувач ЗСУ та Генеральний штаб ЗСУ;
  • додаткову винагороду 30 тис. грн отримуватимуть військові, які виконують бойові завдання в районах бойових дій, але не на лінії зіткнення.

Крім цього, 30 тис.грн винагороди скасують для військових, які проходять службу у військових частинах і підрозділах поза районами ведення бойових дій, а також строковиків, курсантів, офіцерів управлінь і штабів.

Джерело: УНІАН

Залиште свій коментар