Підсумки національного мультипредметного тесту

Минулий навчальний рік видався для випускників шкіл напруженим – дистанційне навчання, повномасштабне вторгнення російського окупанта на українську землю, страх невідомості. Та життя в умовах війни триває – молодь складає іспити, обирає майбутню професію і виші для вступу. Цього року випускники шкіл замість зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) складали національний мультипредметний тест (НМТ). Якщо ЗНО передбачало чотири тести з різних предметів, які проводились у різні дні, то НМТ налічував 60 завдань з трьох предметів одночасно – української мови, математики та історії України – і проходив онлайн. Одразу після його завершення учасники на екрані мали змогу дізнатися про свій попередній результат. У Роздільнянській громаді участь у тестуванні взяли понад 260 випускників. Серед них є ті, хто досяг найвищих результатів, дехто показав не найкращі результати. Наша журналістка поспілкувалась із випускниками шкіл після тестування та розпитала, як вони готувалися до НМТ, як боролись з хвилюванням і де бачать себе у майбутньому.

Анастасія КОСЯК, випускниця Роздільнянської ЗОШ № 2:

– Цього року тестування нам доводилось складати за новими правилами. На відміну від ЗНО, де кожен предмет здається окремо, не просто було переключатися з предмета на предмет. У цьому були деякі складнощі. Водночас, легше в тому, що, перехвилювавшись один разочок, ти можеш зітхнути з полегшенням – все, здав. Щодо часу, то нам надавалось дві години на всі завдання. Мені особисто цього вистачило. Були й такі, що здавали раніше. Як на мене, склала добре, я задоволена результатами. До якого вишу вступатиму, поки що не визначилась. Використаю усі п’ять можливостей, але точно це буде виш у межах України.

Анастасія ШЛИЧОК, випускниця Роздільнянської ЗОШ № 2:

– Як на мене, ЗНО було б набагато складніше. По-перше, доводилось нервувати у чотири рази більше, адже кожен предмет складали окремо і у різні дні. Було більше запитань, а відповідно й більше можливостей зробити помилку. В цьому плані НМТ був набагато легшим. У принципі, собою задоволена, очікую на остаточний результат.

 

Олександр МИХАЙЛОВ, випускник Буцинівського НВК:

– Можна сказати, що особливо не готувався до тестування. Відкинув усі хвилювання та пішов. Найважче давалась математика, були доволі складні завдання. Хоча у ній, як на мій погляд, більше розбираюсь, ніж в українській мові чи історії. В принципі, тестування далося легко. В подальшому планую вступати до Одеського державного університету внутрішніх справ. Маю надію, що все вийде. Як зазначили під час нашого спілкування випускники, для отримання гарних результатів потрібно було чимало готуватися самостійно, тим паче дистанційна освіта не надає таких знань, як при очному навчанні. Для когось така форма навчання була зручнішою, адже учень сам визначав з якого предмета потрібна додаткова підготовка. Дехто користувався послугами репетиторів з тих дисциплін, які треба було підтягнути, а хтось і взагалі не готувався, сподіваючись на фортуну.

Як проходив процес організації НМТ та саме тестування випускників, прокоментувала директорка Роздільнянського НВК № 1 Світлана ГОЦУЛЬСЬКА:

– Низка наданих інструкцій та практичних рекомендацій від профільних органів передувала проведенню якісного тестування. В першу чергу, ми повинні були гарантувати безпеку дітей у разі сигналу повітряної тривоги. Лише один раз була така ситуація, і ми вимушені були дочекатися відбою. Дякувати Богу, все пройшло спокійно. Вперше наші випускники здавали національний мультимедійний тест, ще й в онлайн форматі, але у визначеному навчальному закладі. За основу були взяті завдання з програми підготовки до ЗНО. Варто відзначити, що завдяки дистанційці діти навчились опановувати електронні системи у всіх варіаціях, тому складнощів під час тестування не було. Єдине, що дещо дезорієнтувало – це опановування трьох предметів одночасно. Але позитивом є те, що випускник одразу міг побачити попередні результати оцінювання. Остаточну ж кількість балів кожен учень отримає на свою електронну адресу. Вже є такі випускники, які набрали за попередніми підрахунками 200 балів. Тож, маємо надію, що й у наших учнів будуть високі результати. Є такі діти, які складали тестування за кордоном (для цього за місцем перебування учня були організовані спеціальні пункти), є й такі, що спеціально приїжджали в Україну, аби скласти тест за місцем навчання.

Випускники, як і їхні батьки, хвилювалися і підтримували один одного. Адже якісне складання тестів дає змогу наблизити можливість вступу саме до того вищого навчального закладу, про який мріє дитина, мати можливість отримати бюджетне місце, а то й стипендію. Але ці хвилювання вже позаду, а попереду вступна кампанія, остаточні визначення щодо вишу, влаштування та студентське життя, яке наразі обмежене через війну в Україні. Тож, наближаймо нашу перемогу разом, аби діти мали дитинство, випускники – яскраві студентські роки, а дорослі раділи їхнім досягненням! Все буде Україна!

Наталія БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар