Підготовка до нового опалювального сезону

Нещодавно було проведено засідання регіонального штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства соціально-культурної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 років облдрежадміністрації, в який взяли участь у режимі відео голова райдержадміністрації Сергія Приходько та заступник голови Наталія Шличок.

У засідання розглянуто підготовку районів області до осінньо-зимового періоду.

Щодо підготовки до опалювального  сезону в Роздільнянському районі, то на даний час роботи  здійснюються відповідно до плану заходів, затверджених розпорядженням.

Так, в районі 135 котелень обслуговують  об’єкти соціальної сфери, з них на твердому паливі -71, газовому – 63, електричному-5, альтернативному-3.

Централізоване теплопостачання тільки в  м. Роздільна, яке надає КП «Роздільнянський міський водоканал». Це 3 багатоповерхові будинки (на 321 квартиру) та приміщення поліклініки центральної районної лікарні.

Територіальними громадами району проводиться обстеження та аналіз фактичного стану об’єктів життєзабезпечення, розроблення комплексу заходів щодо підготовки бюджетних установ та організацій, об’єктів тепло, водо-, електро-, газопостачання, житлового і дорожнього господарства до роботи в осінньо-зимовий період з урахуванням недоліків минулого опалювального сезону.

Проводиться обстеження технічного стану котелень, ремонт тепломереж та систем опалення, димовентиляційних труб в закладах освіти, дитячих садках, адмінбудівлях та багатоповерхових будинках. Перевіряється технічний стан автоматики, насосів, вимірювальних пристроїв, водонагрівачів.

Створення запасу твердого палива на початок опалювального сезону  складає – 71% (0, 618 тис.т),  альтернативного –  54 % (0,278тис.т)

 Водночас, Кабінетом Міністрів України виділено 1,4 млрд грн на формування запасу резервного обладнання та матеріалів мають піти на забезпечення оперативної допомоги громадам під час опалювального сезону на випадок руйнування критичної інфраструктури. Зокрема, буде придбано запас для підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення. Відповідний проєкт розпорядження Уряд ухвалив на виїзному засіданні у місті-герої Чернігові.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов:

«Сьогодні кожен завбачливий господар уже готується до найскладнішого у нашій історії опалювального сезону. Завдяки виділеним Урядом 1,4 млрд грн буде формуватися резерв для оперативної технічної допомоги громадам на випадок руйнування критичної інфраструктури. Ми продовжуємо працювати і з міжнародними партнерами. Ми всі розуміємо, що може статися. До такого випадку мають бути готові і Уряд, і громадяни, і місцева влада».

Зокрема, буде придбано:

  • мобільні установки очищення води;
  • автоцистерни для перевезення питної води;
  • дизельні та газові генератори;
  • пересувні газові та твердопаливні котельні.

 

Залиште свій коментар