Перейменування вулиць та провулків Роздільнянської МТГ

Триває героїчна війна Українського народу проти російських загарбників за державну незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Те, що творять московські так звані військові на українській землі, є геноцидом Українського народу, свідомим знищенням наших громадян. Цілеспрямовано вчиняючи воєнні злочини, кремлівський режим намагається вирішити «українське питання».

Саме зараз Україна зобов`язана глибоко і остаточно переосмислити історію свого перебування у таких утвореннях, як Російська імперія та Радянський Союз, позбутися усіх імперських міфів, наративів та спадщини.

Агресія Російської Федерації проти України актуалізувала необхідність перейменування назв географічних об’єктів, об’єктів топоніміки населених пунктів, що пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР.

Цілковито підтримуючи ці процеси, відповідно до розпорядження Роздільнянського міського голови від 03.05.2022 р. № 121/МР-2022, було створено робочу групу з унормування окремих назв об’єктів топоніміки населених пунктів, розташованих на території Роздільнянської міської територіальної громади.

– Наголошуємо, що коли мова йде про те, що ми прибираємо російські топоніми – це не означає, що ми забороняємо світову класичну літературу та музику. Міська влада завершує процес дерусифікації та пропонує відмовитись від назв об’єктів, які увіковічнюють представників та події країни, що розпочала повномасштабну війну проти України та здійснює геноцид нашого народу. Сучасна Україна має власних героїв, видатних особистостей та визначні події, якими ми можемо пишатися та зробити частиною історії, – зазначила заступник Роздільнянського міського голови Ольга Босюк.

Робочою групою підготовлено перелік об’єктів, назви яких пов’язані з державою агресором, історією російської імперії або СРСР, та потребують збору пропозицій від юридичних та фізичних осіб, мешканців громади щодо перейменувань вулиць/провулків.

Назва населеного пунктуНазва вулиціНазва провулку

 

місто РоздільнаГромоваГагарінський
Карбишева генералаКарбишева генерала
ЖовтневаЖовтневий
 ЛермонтоваКомарова
МалиновськогоЛермонтова
МіліцейськаМічуріна
МосковськаПушкінський
НахімоваШпака Романа
Осипенко ПоліниЧерняховського
Пушкінська
Плієва генерала
Толстого
Черняховського
село БурдівкаУютна
село МатишівкаБелінського
село ВолодимирівкаГагаріна
село БалковеСуворова
село ПонятівкаПушкінська
Шмідта
село БакаловеЛермонтова
Пушкінська
село Нові ЧобручіПушкіна
Крилова
Толстого Льва
село СтаростинеЛермонтова

Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються
електронною поштою на офіційну скриньку міської ради gorsovetrazd@ukr.net (або листом на адресу міської ради: вул. Муніципальна, 17, м. Роздіільна, 67400) із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, до 23 травня 2022 року.

Також будуть враховані пропозиції, які надійдуть в повідомлення на офіційну сторінку «Роздільнянська міська територіальна громада. Офіційна сторінка» в соціальних мережах.

Звертаємо Вашу увагу, що після впорядкування назв вулиць/провулків всі документи, які перебувають на руках у власників, є чинними і юридичної сили не втрачають (зміна поштової адреси не є підставою для того, щоб громадяни переробляли свідоцтво на право власності).

Наш кор.

Коментарі

 • Магера Руслан

  Ул.Герерала Плиева не стоит переименовывать, так как под руководством данного человека в апреле 1944 года проводилась операция по освобождению Раздельной!!!!!! Это реальная история нашего города!!!

 • Магера Руслан

  В ночь с 3 на 4 апреля 1944 года конно-механизированная группа под командованием генерал-лейтенанта И. А. Плиева вступила в бой за Раздельную и к полудню овладела ею, перерезав железную дорогу, связывающую Одессу с Тирасполем. В ознаменование одержанной победы соединения и части, наиболее отличившиеся в боях за Раздельную, на основании приказа Верховного Главнокомандующего от 5 апреля 1944 года получили наименование “Раздельнянских” и были удостоены орденов. На фронтах Великой Отечественной войны защищали Родину 466 жителей поселка, из них 158 не вернулись с полей сражений, 296 человек отмечены правительственными наградами. (ссылка www.rozdilna.info история города Раздельная).

 • Женя Сидоров

  Стоит переименовать, так как этот человек, вместе с Малиновским, причастен к расстрелу рабочих в Новочеркасске (1962 г.).
  Плиев командовал войсками Северокавказского военного округа, которые принимали участие в расстреле новочеркасских рабочих.
  Малиновский был министром обороны.

Залиште свій коментар