Пам’яті Героя-Кіборга Сергія Іщенка

Оборону летовища українські воїни тримали 242 дні: з 26 травня  2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України. Аеропорт обстрілювали з артилерії, «Градів», мінометів і танків, працювали снайпери. «Кіборгами» українських військових назвали самі терористи.

Оскільки тільки роботи здатні вистояти в таких важких умовах. 19-20 січня 2015 року в результаті підриву бойовиками колон, які тримали перекриття аеропорту, загинули близько 60 бійців. 21 січня 2015 року сили АТО пішли з ДАП через руйнування об’єкта.

Загалом кількість загиблих військово-службовців ЗСУ за час оборони ДАП з вересня 2014 року до січня 2015 року склала 109 осіб. Серед загиблих «кіборгів» – і наш земляк Сергій Іщенко, пам’ять про якого закарбована у меморіальній дошці на будівлі Роздільнянського міського ліцею № 1.

Сергій Іщенко народився та виріс місті Роздільна. Мати героя, Віліна Петрівна, з сумом згадує, що у важкий для України час Сергій пішов на війну добровольцем. Він був серед останніх захисників ДАПу. Назавжди в її пам’яті закарбувалась остання розмова з сином. Вони говорили по телефону 19 січня. Він казав, що чекає на санітарний автомобіль, який забере поранених, і його також.

Своє місце на «броні» Сергій віддав пораненому побратиму, а сам залишився відбиватися. Побратим-«кіборг» згодом розповів, що коли до них із боєм прорвались декілька БТРів, щоб їх вивезти, хлопці вирішили відправити поранених.

Ось і Сергій завантажив свого важкопораненого товариша, а сам залишився. До останнього він вів бій та надавав допомогу пораненим побратимам, поки не потрапив під мінометний обстріл… Його поховали у Дніпрі на Алеї Слави.

Роздільнянці не забули про свого героя. Восени 2015 року на фасаді Роздільнянського ліцею №1, де навчався Сергій Іщенко, було урочисто відкрито меморіальну дошку.

Пам’яті відважного захисника України присвятили фільм «Кіборг» з Роздільної» та проводять першість Одеської області з боротьби дзюдо серед дітей.  – Багато хто його знав, знав його батька, знає його матір. Про нього згадують вихователі дитячого садка, вчителі школи, в якій він навчався. Тут живуть його друзі, однокласники. Це наш обов’язок – берегти пам’ять про тих, хто сьогодні пише нову сторінку України. На жаль, трагічну, криваву, але героїчну.

А пишуть її такі хлопці, як Сергій, – зазначив голова Роздільнянської громади Валерій Шовкалюк. 20 січня 2015 року Сергій віддав своє життя, захищаючи Україну.

Радіотелеграфіст-кулеметник 74-го окремого розвідувального батальйону солдат Сергій Іщенко посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту». Його ім’я занесене до Книги пам’яті України.

За ініціативи голови ГО «Громада Роздільнянщини» Володимира Василенка щороку проводиться турнір – Відкрита першість Одеської області з боротьби дзюдо серед дітей пам’яті Героя-Кіборга Сергія Іщенка, який був започаткований ще у 2016 року.


Наразі ведеться збір коштів на придбання нагородного матеріалу для організації та проведення турніру.

  • Ми проведемо цей Турнір, але потрібна допомога. Необхідно закупити 90 медалей, 90 дипломів, оплата суддівської колегій – все це, по мінімуму, вартує 5460 грн. Мені їх потрібно зібрати. Я звертаюсь до вас по допомогу. Вибачте. На всяк випадок номер картки ПБ БЛАГО. 5168 7422 4324 7610 –  Василенко Володимир. Вічна Пам’ять Героям, які віддали своє життя за нашу Україну, за нас з вами, за наших дітей та онуків, за наше майбутнє! Слава Нації! Смерть ворогам!, – повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Володимир Василенко.

Тож долучайтесь до збору коштів, аби гідно вшанувати пам’ять Героя-Кіборга Сергія Іщенка.

Залиште свій коментар