ПАМ᾽ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого у нашому місті, як і по всій країні, вшановували Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності.

          Цього року минула  п’ята річниця з тих трагічних подій 18 – 20 лютого, коли проти мирних демонстрантів були задіяні світлошумові гранати, а згодом і вогнепальна зброя. Загинуло понад 100 мирних протестувальників, які прагнули кращого майбутнього для нашої країни. Пам’яті загиблих на Євромайдані 20 лютого присвячуються заходи в усіх куточках нашої країни, їх пам’ятають та згадують у молитвах.

У Роздільній представники влади, громадськості та учнівської молоді зібралися на Привокзальній площі, біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Площею майоріли державні прапори. Було відтворено невеличку історичну реконструкцію Майдану, аби нагадати про ті події, які сколихнули всю країну в боротьбі за європейський вибір України.

Учнівська молодь з портретами загиблих Героїв створили «живий коридор». Потім юнаки та дівчата  з портретами рушили по колу площі й вишукувалися на площі, а інші учасники заходу розпочали покладання квітів до меморіалу великому Кобзареві.

Прозвучав Державний Гімн України.

Слово пам’яті мовили до присутніх голова районної державної адміністрації Наталія Бараненко, заступник голови районної ради Сергій Крилов, голова ГО «Громада Роздільнянщини» Володимир Василенко.

Героїв, які відійшли у Вічність, згадали поіменно. Їхні портрети демонстрували учні, а потім закріплювали на імпровізованому стенді. Після озвучення всіх імен на Привокзальній площі був оформлений стенд з фотографіями Героїв Небесної Сотні   А ще в цей день у небо випустили різнокольорові кульки.

Помолився за їхній вічний спокій. Разом з усіма присутніми, настоятель греко-католицької церкви м. Роздільна отець Святослав Кирик.

Після цього програма заходу дещо змінила характер і проходила у форматі «Відкритого мікрофону», коли кожен бажаючий міг, представившись, поділитися своїми переживаннями, думками, болем щодо тих подій, виконати пісню.

Учасників пригощали канапками та чаєм – за традиціями Майдану.

Залиште свій коментар