Осінь з ароматом диму

Незабаром вже осінь, не за горами холоднеча. Діти підуть до школи, дорослі на роботу, а незаконослухняні громадяни палити торішню траву. Чому ж незаконослухняні? – спитаєте ви. А тому що, статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 Адміністративного кодексу України.

  Багато людей просто не усвідомлюють, як це шкідливо для навколишнього середовище, вже не зважаючи на те, що пройшовши через завісу диму, ще кілька днів на тобі залишиться цей сморід.

   Ми дихаємо пилом, угарним газом, важкими металами, ці мікрочастинки утворюються при згоранні однієї тони рослин. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Якщо ваше багаття ще із сміттям, це взагалі страшна суміш. Тому що при згорянні, тільки одного поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук. Саме після вдихання них ви можете відчути дертя  в горлі та почати кашляти. Страшно уявити, що буде при згоранні пластику чи гуми.

   Восени часто буває туманна погода, а якщо ще запалити багаття, яка видимість буде на дорогах ? В нашому містечку і без цього женуть мотоциклісти та не завжди вчасно гальмують водії автомобілів.

   Окрім шкоди для людей, від цього ще страждає природа. В сухому листі згорають корисні комахи, руйнується верхній шар грунту, знищується насіння та коріння рослин. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання грунту. Є великий ризик пожежі.

  Як ви вже зрозуміли, це зовсім не екологічно та небезпечно для всієї навколишньої середи. Якщо ви бачите, що хтось палить листя, ви маєте повне право на нього поскаржитись, закон повністю на вашій стороні. А з правопорушника буде взято штраф. Уявить скільки хороших справ для нашого міста можна буде зробити на ці гроші. Отож, люди якщо ви не думаєте про себе, майте совість подумати про інших!

Анна Марченко,

студентка І курсу Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Залиште свій коментар