Оплата житлово-комунальних послуг при отриманні субсидії

З березня 2019 року змінено механізм виплати житлових субсидій, а саме запроваджено дві форми її отримання:

безготівкова – коли Ощадбанк автоматично створює обліковий запис одержувача субсидії, на який нараховуються кошти, а за підсумками опалювального сезону – зекономлені гроші можна зняти (раз на рік). У цьому випадку субсидіант має оплатити обов’язковий платіж, визначений при розрахунку субсидії на опалювальний період;

готівкова – коли одержувач субсидії може відкрити рахунок у одному із уповноважених банків, які знаходяться на території району (або через виплатні об’єкти Укрпошти) і кожен місяць отримувати “живі” гроші.

Нагадаємо, якщо субсидію було призначено до 31 грудня 2018 року, починаючи з березня 2019 року, громадяни отримували призначену житлову субсидію у готівковій грошовій формі (на руки). Якщо субсидію було призначено після січня 2019 року, громадяни отримують безготівкову грошову субсидію через Ощадбанк.

Звертаємо увагу на те, що по закінченні опалювального періоду 2018-2019 років організаціями, які надають житлово-комунальні послуги, до управління соціального захисту населення були надані списки осіб, які мали заборгованість з оплати послуг понад 1 місяць на суму 340,00 грн і більше. Таким громадянам з травня 2019 року субсидію було припинено. Якщо після 1 травня 2019 року громадянин підтвердив сплату заборгованості, згідно з вимогами чинного законодавства, субсидію було поновлено, але вже у безготівковій формі .

Якщо громадянин отримує субсидію у готівковій формі (на руки), йому не обов’язково отримувати повідомлення про призначення субсидії, оскільки він має самостійно розрахуватися за житлово-комунальні послуги, тобто за фактичними показниками, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд. У такому випадку таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.

Починаючи з травня 2019 року, щомісяця змінюється тариф на послуги газопостачання, тому щомісяця органами соціального захисту населення здійснюється перерахунок раніше призначених субсидій, відповідно щомісяця змінюється сума субсидії. Інформацію про призначення субсидії також можна перевірити на сайті: subsidii.ioc.gov.ua.

У разі виникнення питань стосовно призначення, визначення розміру житлової субсидії та її виплати звертайтесь до управління соціального захисту населення РДА за адресою: м. Роздільна, вул. Європейська, 37-А, ІІ поверх, кабінет № 20. Телефон відділу субсидій (04853) 5-04-03. Прийомні дні: понеділок, вівторок – з 9.00 до 17.00, п’ятниця – з 9.00 до 16.00, обідня перерва – з 13.00 до 14.00.

Лариса Знахарук,

начальник управління соціального захисту населення РДА

Залиште свій коментар