Олександр Зубарєв і його команда – в Кураховому

Черговий відеозвіт отримала редакція газети «Вперед» від Олександра Зубарєва. Цього разу волонтер зі своєю командою однодумців, братів і сестер Церкви Християн Віри Євангельської вирушили на Донеччину, до міста Курахове. За кермом одного авто сидів Олександр, а поруч його дружина Любов, а в другому – Олександр Карпелін з дружиною Наталією. 

 

І роблять вони це не вперше, на постійній основі, починаючи з 2014 року, коли війна прийшла на Донбас. Відтоді раз на місяць у зону бойових дій прямують два буси, завантажені продуктами харчування, промисловими товарами, яких потребують і військовослужбовці, і цивільне населення. 

«Сильні прильоти тут були нещодавно, розбомбило все. Постраждало близько 20 будинків», – коментує на відео Олександр, прямуючи Кураховим.

https://www.youtube.com/watch?v=wh6kGm9A_XU

Пошкоджені будинки – це значить люди залишились без житла, без усього нажитого роками. Добре, якщо живі… Боляче на все це дивитися, бо нам, у нашому тихому регіоні, все це здається нереальним. І не дай Боже, все відчути на власному досвіді. І єдине, чим ми можемо допомогти, це підтримати матеріально наших співвітчизників, які опинились на лінії вогню, підтримати волонтерів, які роблять усе можливе і неможливе, доставляючи найнеобхідніше у ці небезпечні райони, часто ризикуючи власним життям і здоров’ям.

«27 вересня приїхали в Курахове. Один бус з борошном вже розвантажили. Адміністрація міста виділила приміщення місцевим волонтерам під примітивну пекарню, які печуть хліб безкоштовний і для військовослужбовців, і для переселенців, які втекли сюди від війни, і для мешканців десяти населених пунктів, розташованих навколо. Дуже тяжко доводиться працювати. Але люди – молодці, тримаються! Постійно чути звуки стрільби. Тут поруч Мар’їнка, гупають сильно. Швиденько розвантажуємося і їдемо назад. Цього разу привезли макарони – спасибі Наташі Кучеренко, олію – дякуємо Єреміївському старостату, рис…», – продовжує розповідь Олександр Зубарєв.

«Християнська Церква «Віфлієм» трудиться. Частково вивезли пекарню з Мар’їнки. Печемо хліб для десяти сіл, однак наразі до трьох населених пунктів не можемо дістатися. Дякуємо нашим братам, завдяки яким вдалося придбати дві пічки на дровах, в яких одночасно випікатиметься по 16 хлібин у кожній. Зараз триває процес встановлення цих пічок. Дякуємо усім, хто допомагає нам», – зазначив місцевий волонтер Ігор, який разом з дружиною Євгенією займається хлібопеченням.

Війна з орками показала усьому світові незламність українців, починаючи від військовослужбовців ЗСУ, які демонструють усім свою звитягу та мужність у боротьбі з ворогом, до цивільного населення, яке підтримує і нашу армію, і людей, які опинились у вирі війни. Тільки разом ми здолаємо клятого ворога, тільки разом здобудемо Перемогу, тільки разом відновимо мир на нашій благодатній українській землі. Все буде Україна!

Лариса Заблудняк

Залиште свій коментар