Огляд тижневих новини Роздільнянської громади

Щотижнева апаратна нарада

1 квітня в залі засідань Роздільнянської міської ради очільник громади Валерій Шовкалюк провів щотижневу апаратну нараду.

Основними серед завдань залишаються: вирішення питань соціально-економічного напрямку, інфраструктури, благоустрою території громади, функціонування закладів освіти, покращення роботи закладів охорони здоров’я, стан мобілізаційної роботи в громаді, готовність укриттів для використання за призначенням та розширення існуючих партнерств для сприяння розвитку громади.Актуальним питанням залишається й забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом.

Обговорено проведення щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» на території Роздільнянської громади, продовжуються роботи з благоустрою територій старостинських округів та міста Роздільна.

Також освітяни Роздільнянської громади нині працюють над реформою шкільного харчування та забезпечення учасників освітнього процесу спорудами цивільного захисту для подальшого безперебійного функціонування навчально-виховних закладів громади.

Роздільна на форумі «Синергія Півдня»

В Одесі з 28 по 29 березня проходив захоплюючий міжрегіональний форум ЦНАП «Синергія Півдня», що зібрав представників різних громад, зокрема і Роздільнянської. У форумі активну участь взяв начальник відділу місцевого Центру надання адміністративних послуг Віталій Писаревський.

Захід був організований навколо шести ключових тем: забезпечення безперебійної роботи ЦНАП у південних регіонах в умовах воєнного конфлікту; підвищення ефективності надання адміністративних послуг у ЦНАП; обговорення найкращих практик у сфері надання адміністративних послуг; визначення пріоритетних напрямків розвитку найпопулярніших груп адміністративних послуг; впровадження нових технологій для полегшення доступу до адміністративних послуг, особливо для вразливих груп населення; аналіз викликів, що постають перед ЦНАП у воєнний час та пошук шляхів їх вирішення.

Учасники зібрання обговорили різноманітні питання та виклики, які виникають у роботі ЦНАП, особливо в умовах воєнного конфлікту. Активно обмінювалися досвідом та ідеями, щоб знайти оптимальні рішення та підходи до покращення надання адміністративних послуг у своїх громадах.

Підсумком заходу стало збагачення учасників новими знаннями та практичними інструментами для підвищення ефективності роботи ЦНАП в умовах воєнного часу. Роздільнянська громада отримала важливі інсайти та рекомендації щодо співпраці, цифрової трансформації та зміцнення соціальної згуртованості в умовах непередбачуваних викликів.

Шлях шкіл до соціальної згуртованості

Освітні заклади – це серця містечок та сіл. Тому саме на базі шкіл Фонд Terre des hommes – Україна (Tdh) допомагає українцям розвивати соціальну згуртованість.

У міських ліцеях №1 та №4 Роздільнянської міської ради Tdh реалізовує проєкт «Підготовка шкіл до соціальної згуртованості». Ініціатива фінансується урядом Німеччини і здійснюється GIZ Ukraine в рамках «Спеціальної програми підтримки України EU4ResilientRegions».

Перший етап проєкту – створення просторів, дружніх до дитини. Мета – створити місце, де дитина буде почувати себе в безпеці та матиме можливість отримати психосоціальну підтримку.

15 лютого Роздільнянська міська рада підписала з Terre des hommes – Україна Mеморандум про партнерство. А вже 29 березня 2024 року відбулося урочисте відкриття просторів, «дружніх до дитини», у міських ліцеях.

Нові простори стануть не лише місцем для навчання, але й місцем для розвитку, творчості та дружби, що особливо важливо для формування гармонійної та щасливої особистості.

⠀Весняна толока у Чобручанському старостинському окрузі

30 березня Чобруранський старостинський округ долучився до Всеукраїнської акція «За чисте довкілля». Під керівництвом старости Василя Матроса та за участі небайдужих активних мешканців старостинського округу спільними зусиллями приведено в належний санітарний стан сквери, дитячі та спортивні майданчики, пам’ятні знаки, кладовища, вулиці та громадські місця населених пунктів округу.

Керівництво громади висловлює подяку старості та всім причетним за допомогу в проведенні заходів з благоустрою та покращення санітарного стану нашої громади.

Допомога від благодійного фонду

Представники благодійної організації «Благодійний фонд «Вітри Змін» здійснили візит до Роздільнянської громади.

У рамках свого проєкту, за рекомендаціями служби у справах дітей Роздільнянської міської ради, вони надали підтримку родинам з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також дитячим будинкам сімейного типу.

Всього у Роздільнянській громаді таку допомогу отримали три дитячі будинки сімейного типу та одна родина, яка перебуває у складних життєвих обставинах і знаходиться на обліку у службі у справах дітей Роздільнянської міської ради.

Ми щиро вдячні благодійній організації за їхню небайдужість та підтримку жителів нашої громади.

Щодо платних послуг

Третього квітня в приміщенні Роздільнянської міської ради під головуванням заступника міського голови Сергія Крилова відбулася нарада щодо визначення та врегулювання переліку надання платних послуг закладами громади, зокрема дитячо-юнацькою спортивною школою та Центром творчості та учнівської молоді Роздільнянської громади.

На нараді обговорювалися наступні питання: визначення переліку послуг, які можуть надаватися за плату закладами громади, формування тарифів, встановлення механізмів контролю за якістю наданих послуг та забезпечення відкритості та прозорості у відносинах між закладами та клієнтами.

Нарада була проведена з метою з’ясування потреб споживачів, встановлення чітких правил та умов надання платних послуг, з дотриманням норм законодавства та доступності для всіх мешканців громади.

Урочистості до Дня визволення міста від нацистських загарбників

4 квітня в центрі міста відбулися урочисті заходи до 80-ї річниці визволення Роздільної від нацистських загарбників, участь в яких брали Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк, начальник Роздільнянської РВА Сергій Приходько, начальник Роздільнянського РТЦК та СП, майор Олександр Бірюк, представники Роздільнянського РВП ГУНП, місцевої і районної влади та громадськості.

Відбулось покладання квітів до меморіалів загиблим у роки Другої світової війни по вулиці Європейська, а потім пам’ять про загиблих вшанували на Алеї Слави.

І нині наша Батьківщина переживає скрутні часи – країна у війні.Ми вдячні нашим захисникам Другої світової війни, вдячні захисникам сьогодення, завдяки їм є Україна.

Нарада щодо створення місцевих пожежних програм

⠀4 квітня у Роздільнянській РВА пройшла нарада з головами ОМС, в якій взяв участь Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк та інші. Провів нараду начальник Роздільнянської РВА Сергій Приходько спільно з начальником Роздільнянського РУ ГУ ДСНС України в Одеській області Олександром Романенком.

При сутні обговорили питання: створення в територіальних громадах Роздільнянського району місцевих пожежних програм, спрямованих на зміцнення пожежної безпеки та підвищення ефективності заходів з ліквідації пожежних загроз у нашому районі. Усі питання були обговорені відкрито та продуктивно, а прийняті рішення будуть виконані в найкоротший термін з метою підвищення рівня безпеки громад району.

Нарада з директорами освітніх закладів Роздільнянської громади

4 квітня у приміщенні Роздільнянської міської ради, під головуванням очільника громади Валерія Шовкалюка, в присутності профільного заступника міського голови Сергія Крилова, в.о. начальника відділу освіти Марини Ніщенко, директора КУ «Роздільнянський центр освіти» Миколи Сухого, директорів установ та начальників відділів відбулося засідання з керівниками освітніх закладів Роздільнянської громади.

Зустріч була організована з метою обговорення важливих питань, що стосуються навчального процесу, проведення мультипредметного тесту-2024, оптимізації мережі закладів освіти, санітарного стану закладів та виконавчої дисципліни.

Марина Ніщенко ознайомила присутніх з Постановою КМУ від 5 березня 2024 року Nº 245, акцентувавши увагу на основних змінах, що можуть торкнутись громади. Також звернула увагу на поточний стан мережі освітніх закладів та запропонувала бачення щодо оптимізації мережі закладів освіти. Довела до відома присутніх вимоги та план проведення мультипредметного тесту-2024 року в освітніх закладах.

Микола Сухий наголосив на необхідності дотримуватись норм санітарного стану освітніх закладів та виконавчої дисципліни, що є запорукою безпеки та комфорту всіх учасників навчально-виховного процесу.

Засідання завершилося висловленням сподівань на плідну співпрацю та комунікацію задля успішної реалізації всіх намічених завдань.

Щодо військового обліку

4 квітня в приміщенні Роздільнянської РВА відбулась нарада, яку провели начальник Роздільнянської РВА Сергій Приходько, начальник Роздiльнянського РТЦК та СП Олександр Бірюк, за участі Роздільнянського міського голови Валерій Шовкалюк спільно з іншими головами органів місцевого самоврядування Роздільнянського району.

Порядок денний включав низку ключових тем, серед яких було обговорено питання, пов’язані із веденням військового обліку в громадах, здійсненням заходів з оповіщення населення, а також важливу тему – про взяття на військовий облік внутрішньо переміщених осіб у ТЦК та СП. Особлива увага була приділена підготовці статистичного аналізу кількості громадян чоловічої статі віком від 27 до 60 років, які проживають на території району.

 

Залиште свій коментар