Одещина першою в Україні закінчила збір врожаю: скільки зібрали та як зберігають

В попередньому та поточному роках аграрії Одещини зіткнулись з низкою викликів. Це і збільшення витрат та зниження виторгу від реалізації продукції, і високі ціни на добрива та засоби захисту рослин. Вже не кажучи про блокування експорту та обстріли інфраструктури.

«Знищене в Ізмаїлі зерно внаслідок російської атаки 2 серпня могло прогодувати впродовж дня майже 66 мільйонів людей», – зазначає, посилаючись на підрахунки ООН, директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА  Алла Стоянова.

Тим не менш, всупереч всім викликам, Одещина першою в Україні закінчила збір врожаю ранніх зернових культур.

«Головний підсумок збиральної кампанії 2023 на Одещині – голоду не буде! А будуть хліб й паляниці в кожної хаті», – говорить Алла Стоянова.

В цифрах підсумки жнив-2023 в області виглядають такимчином.

По валовому збору ранніх зернових та зернобобових культур перевалили за 3 млн тонн. У тому числі зібрали пшениці більше 2 млн тонн. Врожайність становила 30 ц/га. Озимого ячменю зібрали 800 тис. тонн при врожайності 32 ц/га.  Ріпаку намолотили 440 тис. тонн при врожайності 20 ц/га, що більше минулорічного показника майже на 30%.

Також зібрано жита – 454 тонни, гороху – 30 тис. тонн, овса – 2,2 тис. тонн.

«Чекаємо ще на 800 тис тонн кукурудзи, щоб вийти на загал на наші прогнозні 4 млн тонн зернових на кінець року. В умовах війни це рекордна цифра», – говорить Алла Стоянова.

В розрізі районів інформація щодо збору урожаю ранніх зернових і зернобобових культур та ріпаку виглядає так. Перше місце по намолоту зайняв Білгод-Дністровський район, зібравши 490 тис. тонн. Друге місце у Подільського району. Тут намолотили 410 тис. тонн. Третє місце посіли Болградський та Березівський райони з майже однаковими показниками намолоту 350 і 335 тис. тонн відповідно. І на останньому місці Одеський та Ізмаїльський райони з показниками 260 і 160 тис. тонн намолоту українського зерна.

Перші місця по врожайності посіли Подільський та Білгод-Дністровський райони, досягнувши по 40 ц/га. Найслабша урожайність в Ізмаїльському районі – 22 ц/га. Це пояснюється найжорстокішими кліматичними змінами, які спіткають регіон.

Проте зібрати врожай – це лише одна з задач аграріїв. Збіжжя ще потрібно зберігти та вивезти.

В рамках міжнародної підтримки сільгосптоваровиробниками області від ФАО ОНН було отримано біля 1500 поліетиленових рукавів для напільного зберігання зерна, ємкість кожного – 200 тон. Завдякі цій підтримці, місць зберігання врожаю вистачило, що особливо важливо в умовах блокування портів.

Є і ще одна добра новина: на Одещині останній день збиральної кампанії став першим днем посівної кампанії під врожай наступного року.

«Ми сильні, ми на своїй землі. Гуртуємось, стоїмо та обов’язково переможемо!» – підкреслила Алла Стоянова.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: yug.today

Залиште свій коментар