Одещина отримала 1170 доз вакцини Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech

Одещина отримала 1170 доз вакцини Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech у межах глобальної ініціативи COVAX.
Джерело: Департамент охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації
Вакцина вже на регіональному складі та готується до видачі двом мобільним бригадам, які завтра, 19 квітня, розпочнуть вакцинувати нею співробітників та підопічних геріатричних центрів, інтернатів та будинків для літніх людей. А після цього – працівників ДСНС та Прикордонної служби.
 До Одеси вакцина прибула у спеціальних контейнерах у глибокій заморозці. На складі вся партія зберігатиметься у сухому льоді і буде розморожуватися перед видачею мобільній бригаді у кількості, яку та зможе використати за один раз.
При дотриманні таких умов, вакцина буде придатна до використання упродовж п’яти днів (120 годин), протягом яких всі дози мають бути використані.
Зазначимо, що це перша партія із розрахованих на Одещину 4680 доз вакцини Pfizer. Щойно ця партія буде використана, регіон матиме наступну поставку.
Як і попередні вакцини проти COVID-19, ця вводиться двома дозами з інтервалом у три тижні. Тобто всього в області щеплення Pfizer поки що отримають 2340 людей.
Графік щеплень у спеціалізованих закладах, а також списки людей, які погодилися на вакцинацію, уже складено.
Додамо, що у разі наявності залишкових доз вакцини (один флакон містить 6 доз), на них зможуть претендувати категорії громадян з перших двох етапів вакцинальної кампанії, тобто лікарі, соцпрацівники, люди віком 80 і старше тощо.
Вакцина Comirnaty безпечна та ефективна. За даними МОЗ України, ефективність після другої дози складає 95%.

Залиште свій коментар