Обережно! Вибухонебезпечні предмети

Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо.

Усі вони містять вибухові речовини та можуть спрацювати від тертя, удару чи інших механічних дій. Навіть після тривалого перебування у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати.

Окупанти мінують українські міста та села, щоб заподіяти максимальну шкоду цивільному населенню.

У містах ворог зазвичай мінує предмети, які можуть становити хоч якусь цінність: мобільні телефони, зброя або її деталі, аптечки, продукти, дитячі іграшки та ін.

У містах та селах окупанти використовують так звані «розтяжки», які одразу непомітні для ока людини. Їх можуть застосовувати біля вхідних дверей у багатоповерховий будинок тощо.

Крім того, «розтяжки» та інші вибухонебезпечні предмети активно використовують біля місць ведення бойових дій та знаходження військових позицій, поблизу тимчасових польових складів окупантів. Вони ретельно маскують заміновані місця гілками дерев вздовж доріг та стежок.

Роздільнянське районне управління Головного управління ДСНС України в Одеській області ЗАКЛИКАЄ громадян, у разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибухонебезпечний:

  • у жодному разі не торкатися знахідок власноруч і не доз­воляйте це робити іншим. Категорично забороняється переміщувати вибухонебезпечні предмети, намагатися розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо;
  • відійдіти від підозрілого предмета якомога далі;
  • позначити місце знахідки;
  • негайно повідомити про небезпечну знахідку підрозділи ДСНС (за номером 101) або поліції (102);
  • дочекайтися приїзду фахівців із знешкодження вибухонебезпечних предметів і вказати місце розташування підозрілої знахідки.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: невиконання цих вимог може призвести до тяжких наслідків та коштувати вам життя.

БУДЬТЕ УВАЖНИМИ ТА НЕ РИЗИКУЙТЕ ЖИТТЯМ, БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

Роздільнянське районне управління

ГУ ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар