Норми та розрахунки харчування для навчальних закладів Роздільнянської МТГ на одну дитину

РОБОЧІ будні керівництва та працівників Роздільнянської міської ради у новому 2022 році розпочалися з виїздів по старостатах громади. Важливим завданням виїздів було інформування батьків учнів закладів освіти та вихованців дошкільних закладів про зміни у системі шкільного харчування.

НОВІ НОРМИ ХАРЧУВАННЯ

В Україні з початку 2022 року завершився перехідний період впровадження реформи шкільного харчування. Норми харчування, які діяли до цього, не переглядалися понад 15 років. Опитування та інші дослідження показують, що діти мають надлишкову вагу – близько 12 % хлопчиків та 8 % дівчат віком від 11 до 17 років, 3 % хлопців та 2 % дівчат страждають ожирінням. За дослідженнями асоціації дієтологів України, рівень цукру, який споживають наші діти, вдвічі перевищує норму. 20 відсотків страв з м’яса, що споживаються дітьми, становлять ковбасні вироби і сосиски, які є високообробленими харчовими продуктами зі значним вмістом солі. На недостатньому рівні знаходиться споживання овочів та фруктів, які є джерелом клітковини, що є невід’ємною складовою раціонального
(здорового) харчування. На досить високому рівні є споживання хліба та інших борошняних виробів. Крім цукру, діти різних вікових груп вживають забагато картоплі, насичених жирів, що сприяє набору зайвої ваги та зростанню ризикунебезпечних хронічних захворювань –
цукрового діабету, атеросклеротичних уражень серцево-судинної системи та
раку. Кількість молочних продуктів є недостатнім.

ЗМІНИ ЩОДО НОРМ ХАРЧУВАННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, а також соків.
До норм не включені ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби через те, що вони містять багато солі, цукру, а деякі з них – консерванти та трансжирні кислоти, що суперечить принципам здорового харчування. Зменшено кількість споживання хліба та картоплі. Натомість збільшено кількістьспоживання м’яса, риби, круп, бобових, молока та кисломолочних продуктів.

НОРМИ (БУЛО – БУДЕ) НА ПРИКЛАДІ ОДНОРАЗОВОГО ХАРЧУВАННЯ
НА 1 ДИТИНУ НА 5 ДНІВ

Сплата проводитиметься щомісячно, безготівково (через термінал, або інші додатки) за фактично отримане харчування. Головною умовою надання пільгового харчування учням є наявність підтверджуючих документів про пільгову категорію, які необхідно подати до адміністрації закладу освіти з подальшим затвердженням їх на сесії міської ради. Лише після прийнятого рішення, дитина має право користуватися пільговим харчуванням.

Крім того, з 1 квітня на території громади запрацює спеціалізована установа, яка здійснюватиме організацію харчування на території Роздільнянскої міської територіальної громади. Це дасть можливість забезпечити харчуванням і дітей з 5 по 11 клас, і вчителів, за умови 100 % сплати за обід та вчасної заявки про бажання харчуватись.

ПІЛЬГОВА КАТЕГОРІЯ ДІТЕЙ, ЯКА ХАРЧУВАТИМЕТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО (ЗА РАХУНОК КОШТІВ МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ):

діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах); діти із малозабезпечених сімей; діти, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, що проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”; діти з числа внутрішньо переміщених осіб; діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів; діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; особи інших категорій, визначених законодавством та/ або рішенням органу місцевого самоврядування. В даному випадку керівництво Роздільнянскої міської ради пропонує надати 50 % знижку за харчування дітям з багатодітних родин громади.

Виїзди тривають. Очолює делегацію Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк, до складу входять заступники міського голови, керівники  профільних відділів та комунальних закладів Роздільнянської міської ради. Вже відвідано та обговорено ситуацію з харчуванням у Буцинівському, Калантаївському, Виноградарському,Чобручанському, Кошарському, Кам’янському  старостатах та в школах міста. Детальніше про ці зустрічі  та їхні результати читайте у друкованій версії газети “Вперед” від 14-20 січня та в наступних номерах. 

Залиште свій коментар