Незаконна вирубка сосен та ялинок заборонена

Наближаються свята Нового року та Різдва Христового. Ялинки традиційно є прикрасою Нового року!

Відповідно до вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про природно-заповідний фонд», «Про Червону книгу України», керуючись Положенням про Державну екологічну інспекцію в Одеській області від 28.09.2017 № 652, з метою посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних рубок хвойних насаджень у передноворічний період 2019 року, в районній державній адміністрації видано  розпорядження від 11 грудня №898/А-2018 «Про заходи  щодо реалізації ялинок та охорони  хвойних насаджень від незаконного вирубування у передноворічний період 2018 року».

Просимо  відповідні органи здійснити всі необхідні заходи в межах компетенції щодо охорони, збереження та раціонального використання хвойних насаджень, а саме:

– здійснити комплекс цільових заходів спрямованих на проведення операції «Новорічна ялинка 2019» з метою виявлення фактів самовільних рубок, перевезення незаконно вирубаних хвойних насаджень без відповідних документів, затримання та притягнення до відповідальності осіб причетних до вказаних правопорушень

– проводити рейдові перевірки місць торгівлі хвойних дерев, наявності бірок на кожну ялинку зі штрих-кодом, яка містить інформацію про вид, сорт дерева, місце заготівлі та підтверджує право продажу і перевезення.

Звертаємо увагу населення, що відповідно до статті 65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», незаконна порубка дерев хвойних порід тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 гривень до 170 гривень і на посадових осіб від 119 гривень до 204 гривень
Громадяни, які куплятимуть ялинки без відповідного чипа також будуть притягуватись до адміністративної відповідальності, та оштрафовані на суму від 189 грн. до 1753 грн.

Акція «Новорічна ялинка 2019» спрямована на попередження незаконної рубки сосен та ялинок, підвищення екологічної культури, дбайливого ставлення до природи.

В школах на уроках трудового навчання навчити дітей виготовляти святкові букети, композиції з вічнозеленого гілля, створюючи святкову атмосферу без знищення живого дерева. Такі композиції здобувають симпатії дедалі більшої кількості людей.

Звертаємось до всіх жителів району – будьмо свідомими і небайдужими до вирубки «зелених красунь», більш відповідально ставитися до природи, не купувати у передноворічний період незаконно зрубані ялинки без відповідного маркування.

Спільними зусиллями посприяти збереженню наших лісів від незаконних вирубок, які завдають шкоди довкіллю.

Начальник управління

 розвитку та інвестиції                                                                І.О.Романенко

 районної держвної адміністроції

 

 

Залиште свій коментар