Небезпечні безпритульні собаки

До редакції газети «Вперед» надійшов лист від депутата Роздільнянської районної ради Надії ДРАГОМІРОВОЇ такого змісту:

«20 березня дружина мого сина, Даша, йшла за своєю дочкою до мами, яка живе у Роздільній по пров. Ватутіна. Ще не дійшовши до маминого дому, на неї з покинутого двору вискочила ціла зграя собак. Вони збили її з ніг, накинулися й почали рвати одяг на ній та кусати. Покусали ногу й спину. Зараз вона знаходиться в ЦРЛ на лікуванні. Потрібна вакцина, якої в достатньої кількості лікарня не має, адже на всіх покалічених собаками людей її не вистачає.

Таке враження, що такий стан речей нікого не бентежить. Центр міста – це вотчина безхатніх собак. Собаки, чиповані й нечиповані, бігають по місту вільно, лежать під ялинками в парках, на сходинках адмінбудівель. Випадки нападів як на дорослих, так і на дітей – не поодинокі, а зараз навесні почастішали. Керівникам міста треба вживати заходів.

Та питання заходів стосується не тільки керівників, а й любителів собак. Адже, якщо є любов до собаки, іншої тваринки, то вона й повинна бути любов’ю. Слова Екзюпері «ти відповідаєш за того, кого приручив» повинні пам’ятати всі, хто має звірину. Та, мабуть, любов багатьох викривлена й спотворена. А в подружжя Д. аж занадто. Бо ті собаки, яких вони годують, є причиною нападу на багатьох людей нашого міста. Ця зграя живе коло їх будинку, і саме провулок Ватутіна небезпечний для пішоходів. Любити тварин – це будувати притулки, годувати й лікувати, знайти для них хазяїв, вигулювати не на дитячих майданчиках і у паркових зонах для людей, а в спеціально відведених для цього місцях. А ще за тваринами потрібно прибирати! Та хіба ж ви це робите? От і виходить, що ви є посібниками розповсюдження інфекцій, бо дитячі майданчики, парки, клумби міста загажені собаками, тому дітей пускати гуляти вкрай небезпечно, аби собаки покалічать, або інфекцію підчеплять» .

Даний лист ми направили до Роздільнянської міської ради, звідки отримали таку відповідь:

«Питання безпритульних собак та їх чисельність дуже гостра в місті, та й в країні взагалі, проблема, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання. З одного боку, це гарантування безпеки життя та здоров’я людей, укріплення моральності й гуманності суспільства, а з іншого захист тварин від страждань і загибелі внаслідок жорстокого поводження з ними. Сама суть проблеми – це безпритульні тварини, кількість яких у Роздільній останнім часом постійно збільшується, їх агресивність загрожує безпеці мешканців міста і погіршує санітарно-епідеміологічний стан міста.

Причинами вищезазначених проблем є невиконання кожним персонально обов’язків власника тварини, відсутність гуманного ставлення до прирученої тварини, що призводить до збільшення популяції безпритульних тварин, а також відсутність обліку та реєстрації домашніх тварин ветеринарною службою, не контролюється правильність утримання та розмноження тварин, своєчасність проведення вакцинації та стерилізації тварин. Безпритульні тварини – це тварини, викинуті власниками в звичайне середовище.

Відстріл та утилізація – це жорстоке поводження з тваринами, яке вважається злочином, за яке Кодексом про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України передбачене покарання. На теперішній час один із варіантів для вирішення даного питання – це створення притулків для безпритульних тварин, але місцевий бюджет не в змозі виконувати заходи з облаштування та фінансування притулків та утримання безпритульних тварин. Також міською радою, згідно з договором з Центром екологічних проблем м. Одеса, щороку проводиться стерилізація та вакцинація безпритульних тварин міста. В 2016 році було провакциновано та стерилізовано 127 безпритульних тварин. На 2017 рік  Роздільнянською міською радою також укладено договір зі спеціалізованим підприємством, яке проводить відлов, стерилізацію та вакцинацію безпритульних тварин.

Шановні мешканці міста та району! Проблема існування безпритульних тварин – це наслідок безвідповідальності самих власників тварин. У разі гуманного ставлення до своїх улюбленців, проблема створення притулків для тварин відпаде автоматично, як і лікування від укусів безпритульними тваринами. Тому виконком міської ради звертається до всіх мешканців міста та району з великим проханням відповідально ставитись до обов’язків господаря своєї тварини.

Виконком міської ради».

Залиште свій коментар