Небесна сотня – то вогонь сердець

У Роздільнянському Палаці культури пройшов патріотичний захід пам’яті Героїв, які загинули далекого 2014 року за європейську інтеграцію України, за свободу та незалежність, за світле майбутнє нашої країни. Найменшому було 17…


Перед присутніми виступили голова районної військової адміністрації Сергій Приходько та міський голова Валерій Шовкалюк. Посадовці зазначили, що сьогодні громада зібралася тут, щоб у скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Вони гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес…


11 лютого 2015 року Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, який відзначається тепер щорічно 20 лютого.

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку стали і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби зі злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. То чи може бути забутою кров героїв, пролита на вулицях Києва? Чи можемо ми, живі, забути невинно убієнних? Можлива лише одна відповідь – ні!

Сотня історій, сотня людських життів, сотня нових зірочок на українському небосхилі, сотня героїв! Сьогодні згадаємо всіх, бо не маємо права забувати! Ще не скоро висохнуть сльози матерів, які втратили своїх Героїв. Оплакує Героїв Небесної Сотні вся українська спільнота… Ми повинні завжди пам’ятати про цих мужніх людей, які не боялись померти за Україну… Пам’ятати і розповідати про них. На прикладі Героїв Небесної Сотні маємо виховувати наступні покоління.
Священик Української греко-католицької церкви в
м. Роздільна отець Назарій Лабай провів панахиду за загиблими. Цього дня згадали поіменно усіх Героїв Небесної Сотні, портрети яких були розміщені на фотовиставці «Обличчя Майдану».
Хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Вони згасли як зорі, заради торжества справедливості пожертвували собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!
Живі квіти цього дня поклали і до підніжжя пам’ятнику Тарасу Шевченку, як данину пам’яті всім українцям, які загинули у боротьбі за свободу нашої країни в усі часи.
Будьмо гідними своїх предків, любімо рідну землю, бережімо волю і незалежність України, поважаймо наш народ і нашу мелодійну мову.
Ми – єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного – миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.

 

Залиште свій коментар