Нарада з головами органів місцевого самоврядування

Днями у райцентрі відбулася нарада з головами органів місцевого самоврядування, під керівництвом начальника Роздільнянської районної військової адміністрації Сергія Приходька, за участі заступниці начальника РВА Наталії Шличок, фахівців апарату РВА та профільних служб.

Порядок денний нараховував чотири питання. Першим заслухали заступника начальника управління – начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Роздільнянського районного управління ГУ ДСНС України в Одеській області Ігоря Стефанчука щодо створення місцевих пожежних команд та проведення заходів дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур на території Роздільнянського району.

Ігор Михайлович відзначив, що створення місцевих пожежних команд сприяє більш швидкому реагуванню у разі виникнення пожежі та, відповідно, до зменшення збитків від неї. Тому доповідачем були вказані громади, в яких вже створені такі команди або ведеться робота, а в яких – ні. Крім того, він звернув увагу, що законодавством передбачена відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків (стерні, луків, пасовищ тощо) і такі дії тягнуть за собою накладання штрафу.

Про організацію та проведення жнивної кампанії у Роздільнянському районі, наявність паливно-мастильних матеріалів для проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур доповіла начальник відділу соціальноекономічного розвитку територій Роздільнянської районної військової адміністрації Наталія Іваник, прокоментувавши ситуацію в районі. Через розв’язану рф війну в Україні спостерігається дефіцит пального. Сільгоспвиробники Роздільнянщини теж відчувають на собі цю нестачу. Начальник Роздільнянської РВА Сергій Приходько зауважив, що це питання складне і розглядається на вищому рівні задля забезпечення першочергових потреб і, зокрема, проведення збиральної кампанії цього року.

– Жнива будуть складними, – відзначив Сергій Миколайович, – бо ворог веде жорстоку війну, в тому числі економічну. Маємо бути готовими до різних ситуацій та вжити заходів безпеки, відповідно до умов воєнного часу.

Начальниця фінансового відділу районної військової адміністрації Лідія Карнафілова поінформувала про організацію заходів щодо виконання доходної частини місцевих бюджетів. Як повідомила фахівчиня, наразі бюджет виконується, але спостерігається заборгованість по сплаті земельного податку та ЄСВ. Вона нагадала, що в тих районах, де не ведуться активні бойові дії, рекомендується сплачувати податки своєчасно, аби підтримувати економіку країни. Про організацію та забезпечення потреб військовослужбовців на території Роздільнянського району (забезпечення та наявність паливномастильних матеріалів, будівельні роботи тощо) доповів начальник районної військової адміністрації Сергій Приходько, який виокремив нагальні на сьогодні потреби наших захисників та закликав присутніх допомагати у їх вирішенні.

Заступниця начальника Роздільнянської районної військової адміністрації Наталія Шличок довела до відома присутніх результати наради з директором Департаменту освіти і науки ОДА Олександром Лончаком та наголосила на необхідності підготовки навчальних закладів до нового навчального року: провести закупівлю твердого палива, підготувати котельні, укриття. Поінформувала про зміни в законодавстві.

Також під час наради обговорили питання, порушені головами органів місцевого самоврядування, зокрема, Роздільнянським міським головою Валерієм Шовкалюком, Лиманським селищним головою Віктором Баклановим та іншими.

Голова Степанівської сільської ради Наталія Бараненко звернулася до колег та наголосила на важливості підтримки наших ЗСУ, а також правоохоронних органів у разі звернень заради наближення нашої перемоги у цій війні.                 

Наш кор.

 

Залиште свій коментар