Нам є за що боротися!

Нещодавно до редакції завітали юні волонтери – хлопці, які збирають кошти на підтримку Збройних Сил України, реалізуючи патріотичні браслетики з гумок та смужок. Це учень 8-Г класу В’ячеслав Бакланов та учні 4-Б класу Роздільнянського ліцею № 1 Артем Буковський та Артем Анчутін. В’ячеслав продає браслети по вул. Привокзальна, 1 (на «п’ятачку»), іноді йому допомагає його друг Богдан Іванник. А от два Артемчика стоять у парку біля входу до стадіону «Спартак».

Люди охоче підходять, купують дитячі вироби, або просто кладуть кошти до скриньок.

Я хочу, щоб Збройні Сили України перемогли, щоб наші хлопці не хворіли, і ті, хто продає ці гарнесенькі браслетики, теж були здорові, – побажала учениця Буцинівського ліцею Дар’я під час придбання браслету.

 

Ми запросили юних благодійників до редакції, де поспілкувалися та розпитали, як їм спала на думку така ідея.

В’ячеслав Бакланов почав плести браслети ще влітку. Навчився цьому ремеслу, переглядаючи відео в Ютубі. А потім він вирішив спільно зі своїм другом Богданом Іванником їх продавати та збирати кошти на ЗСУ.

Ми роздрукували плакати, зробили коробку, куди збираємо кошти для наших військових, а поруч поставили наші вироби і кожен бажаючий має змогу зробити свій внесок на підтримку ЗСУ, – розповів В’ячеслав.

Артема Анчутіна навчила плести браслети його двоюрідна сестра. Йому сподобалось цим займатися і він вирішив показати, як їх робити своєму  другу Артему Буковському. Так і почалася їх співпраця.

Мій друг Артем розповів, як він плете гумові браслетики. Він мені приніс один такий на тренування. Я навчився їх плести і подумав, що це буде дуже корисно для нас і для нашої країни, адже потрібно допомагати хлопцям, які захищають нас, щоб ми могли гратися, вчитися, співати, танцювати тощо. Так і виник-ла ідея плести і продавати браслетики, а отримані кошти збирати для ЗСУ, – розповів Артем Буковський.

В’ячеслав нещодавно пере -дав активісту волонтерського руху Сергію Качковському чотири тисячі гривень, які були долучені до загальних коштів на придбання дрону.

А два Артемчика придбали п’ять упаковок з макаронними виробами та віднесли до їдальні, де годують військових. Хлопчики на цьому не зупиняються та продовжують свою благодійну місію – підтримати наших захисників задля якнайшвидшої перемоги.

Хочу розповісти невеличку історію про наших маленьких патріотів. Вони дуже усе розуміють, що відбувається. І приємно, що таких дітей багато. Ось, наприклад, мій син В’ячеслав. Він навіть мені не одразу розповів, що задумав. Спочатку Славик разом зі своїм другом наплели та пішли продавати патріотичні браслетики з гумок та смужечок. А лише потім він мені розповів. Я в нього питаю: «І що, купляють?». А він мені: «Так, хто купляє, хто так просто кладе гроші». Щодня по-різному, коли більше збирає коштів, коли менше. Іноді не хочеться дітям зайвий раз нагадувати, що відбувається в країні. Їм і так важко психологічно. Але вони вже самі вирішують, як їм реагувати на ситуацію. І вже можна повністю на них покластися. Дійсно, наша молодь йде набагато попереду, ніж ми, батьки. Іноді й гадки не маєш, що дитина може зробити. Іноді думаємо, що вони до нас не прислухаються. А тепер вже нам до них треба прислухатись. Звісно ж, хочеться пишатися дітьми, і приємно, що є на кого покластися, – прокоментувала мама В’ячеслава Бакланова – Ірина.

Познайомитися та поспілкуватися з юними волонтерами до редакції завітав голова громадської організації «Громада Роздільнянщини» Володимир Василенко: «Хлопці, мені дуже приємно з вами познайомитися. Ви настільки круті, настільки позитивні, патріотичні, таких у Роздільній не так то і багато. Ви займаєтесь дуже дорогим та вагомим – допомагаєте Збройним Силам України. Вже дев’ятий рік йде війна, щодня наші бійці захищають країну на передовій. На жаль, є загиблі, і в нашій громаді теж ховаємо захисників. Тому підтримка кожного вкрай важлива, а ваша підтримка особливо. Коли вони отримують від вас гроші, знаючи, що вони дитячі, у них виростають крила. Вони радіють за таке гідне майбутнє покоління України, що вони захищають вас, а ви захищаєте їх. Це дуже добре, здорово. Не зупиняйтесь на цьому. Станьте лідерами у класі, у дворах. Об’єднуйте навколо себе таких, як ви, і зробіть більший внесок. Запрошуйте у свою спільноту дорослих, нехай допомагають. Не соромтеся, звертайтесь до людей та закликайте їх допомагати Збройним Силам України».

За високу громадянську позицію, патріотизм в умовах воєнного стану під час російсько-української війни, участь у волонтерському русі з підтримки Збройних Сил України та з нагоди Міжнародного дня волонтера Володимир Миколайович  вручив подяки В’ячеславу Бакланову, Артему Буковському та Артему Анчутіну.

У такий спосіб діти розкрили свої почуття та емоції, а головне поділилися найпотаємнішим – це непереборне бажання миру Україні. А дитяча творчість завжди зворушлива і бажана, вона як сонячні промінчики торкається сердець українців. Усі українські діти переживають війну не менш емоційно, ніж дорослі. У багатьох із них докорінно змінилося життя, бо вони втратили свої домівки або змушені були евакуйовуватися далеко від свого помешкання та рідних. Але сьогоднішнє покоління дітей і підлітків точно знає, хто є ворогом їхньої держави, і на власні очі побачило, як її можна захищати.

Молодь, як і дорослі, вірить у перемогу України й вигадує різні способи, щоб долучитися до її наближення.

Нам є за що боротися! Віримо в Збройні Сили України! Перемога буде за нами!

Наталія БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар