Найпоширеніші міфи про доступність сімейного лікаря

Роль, відведена лікарям первинної медичної допомоги, викликає у пацієнтів багато хибних очікувань про графік роботи та доступність медичних працівників.
Найпоширеніші міфи про доступність сімейного лікаря:
❌до сімейних лікарів можна звернутись у неробочі дні;
❌сімейні лікарі зобов’язані надати свій особистий номер мобільного на вимогу пацієнтів із декларацією;
❌сімейні лікарі мають видати лікарське свідоцтво про смерть у будь-який час доби.
Наголошуємо, все це не зовсім вірно.
✅ Лікар, який надає первинну медичну допомогу, не є лікарем екстреної медичної допомоги. Але навіть бригади екстренки працюють позмінно.
✅ Будь-яка амбулаторія або поліклініка, де працює ваш сімейний лікар, має чітко визначені години роботи. ✅ Сімейні лікарі також приймають пацієнтів у визначені години.
✅ Щодо прийому пацієнтів у вихідні, святкові та неробочі дні — це може бути черговий кабінет для обслуговування населення. Адже кожен медичний заклад із надання первинної медичної допомоги має право організовувати порядок прийому пацієнтів на власний розсуд, з дотриманням вимог чинного законодавства.
❗Поцікавтесь заздалегідь у вашій амбулаторії про можливість та правила звернення у вихідні дні!
✅ Сімейні лікарі, терапевти, педіатри не зобов’язані надати свій особистий номер мобільного на вимогу пацієнтів із декларацією. Який номер телефону давати пацієнту — власний чи контакт-центру або рецепції (реєстратури) закладу, лікар вирішує самостійно. Це його або її право.
❗Але навіть якщо лікар поділився своїм номером телефону із пацієнтом, вирішувати, в які години відповідати на повідомлення чи дзвінки — безумовне право медичного працівника.
✅ Сімейний лікар вночі має законне право відпочивати та не має відповідати на телефонні дзвінки, не має виїжджати вночі на факт реєстрації смерті. І загалом такий виїзд проводиться лише за умови відсутності загроз життю та здоров’ю медичного працівника (детальніше про те, хто і в яких випадках видає лікарське свідоцтво про смерть можна прочитати тут http://surl.li/krbqh). Тож радимо дочекатись ранку перш, ніж телефонувати лікарю з цього безперечно сумного приводу.
❗Попри всю невідкладність ситуації — майте повагу та терпіння до роботи сімейного лікаря.
Джерело: Національна служба здоров’я Укаїни

Залиште свій коментар