НА ЗАХИСТІ ПРАВ ТА ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДЯН

ВЖЕ пів року, як у Роздільнянському відділі поліції обіймає посаду начальника полковник Вячеслав Маковій. Наш кореспондент поспілкувалася щодо нагальних питань та досягнень за цей час. Поліція, як і чимало інших служб, наразі переживає час реформ.

– Вячеславе Валерыйовичу,  розкажіть, будь ласка, які питання довелося вирішувати з перших робочих днів?

– Основне питання, на яке одразу звернув увагу та почав вирішувати, – це кадри. Не вистачало фахівців слідчого відділення, оперативного блоку та блоку превенції. Задля налагодження роботи в даних напрямках залучив декількох фахівців з міста. Адже у райвідділі немає складнощів з розкриттям злочинів невеликої тяжкості, а от з тяжкими та особливо тяжкими – маємо вдосконалювати методи роботи. Тим більше зараз, коли вони мають стати пріоритетними для кримінальної поліції.

 – Які вже є досягнення?

 – Коли обійняв посаду начальника Роздільнянського відділу поліції, одними з найгірших були показники у справах за ст. 130 (керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції тощо). На той час складали близько 13 протоколів за місяць. Водії пити менше не стали, та підхід у роботі змінився. Зараз кількість складених протоколів зросла удвічі, й ми за показниками виявлення правопорушень за ст. 130 в Одеській області вийшли на перше місце. За порадами щодо налагодження роботи звертаються навіть з інших районів. Зауважу, що покращилися і показники розкриття тяжких злочинів (крадіжки в квартирах, будинках, вбивства тощо). Якщо раніше ми були одними з останніх, то сьогодні – «у золотій середині».

– Який наразі штат роздільнянських поліцейських та які передбачаються зміни у зв’язку зі стартом роботи поліцейських офіцерів громади?

 – У Роздільнянському відділі поліції у штаті 143 поліцейських. Крім того, в підпорядкуванні відділення у Великій Михайлівці та Захарівці. У кожному з них, згідно зі штатним розписом, – 46 співробітників. Важливо відзначити, що найближчим часом мають розпочати роботу поліцейські офіцери громади. Передбачається, що в Роздільнянській ТГ працюватиме три офіцери, у Великомихайлівській – два, в усіх інших ТГ Роздільнянського району – по одному поліцейському офіцеру громади. Це визначається відповідно до кількості населення. Для того, щоб їхня робота стала ефективною, проводиться прискіпливий відбір кадрів. Бо поліцейський офіцер громади має бути обізнаний на місцевості, мати навички роботи зі спецтехнікою, користування аптечкою та чималою кількістю сучасних пристроїв різного спектру дії, якими обладнана спеціальна машина для таких офіцерів. Тому кандидати на цю посаду проходять спеціальне навчання. Робоче місце поліцейського офіцера громади має бути обладнане оргтехнікою. Підпорядковуватися він буде начальнику відділу поліції. Інформування відносно нагальних питань в особистому порядку передбачене раз на тиждень. В інший же час спілкування має здійснюватися із використанням електронних засобів зв’язку з метою забезпечення більшої оперативності. Тож, на Роздільнянщині ще триває відбір кадрів на посади поліцейських офіцерів громад.

 – Як на сьогодні справи з реалізацією програми «Безпечна Роздільнянщина»?

– Камери відеоспостереження – досить болюче питання. Зразковою в цьому питанні є Степанівська територіальна громада. А ще гарної якості камери – у Затишші. У Роздільній ситуація дещо гірша, оскільки камери хоча і є, однак їх якість бажає кращого. Також варто збільшувати їхню кількість як у Роздільній, так і у Великій Михайлівці та інших територіальних громадах Роздільнянського району. Сьогодні є такі камери, які можуть зчитувати номери машин, виявляти збіги за номерами та мають багато інших корисних функцій, але вони чимало коштують. Оптимальним варіантом співпраці в рамках програми «Безпечна Роздільнянщина» між поліцією та владою є узгодження параметрів камер відеоспостереження та місць їх розташування. Порозуміння з владою у нас є, і, сподіваюся, що в подальшому в цьому питанні досягнемо більше позитивних результатів. Камери – важливі для безпеки міста, селищ та сіл Роздільнянського району, бо відеоспостереження має дієве значення у розкритті злочинів.

 – Як працюватимуть дільничні офіцери поліції у зв’язку з реформою?

– Поки що дільничні працюватимуть паралельно з поліцейськими офіцерами громади, так би мовити, доповнюючи один одного. Це необхідно для перехідного періоду, аби врахувати всі нюанси для налагодження роботи на місцях. З часом же в рамках реформи передбачено, що дільничні припинять працювати, а залишаться лише поліцейські офіцери громад. Відзначу, що 18 червня в Україні відзначали День дільничного офіцера поліції, а 4 липня святкуємо День Національної поліції України. Хочу привітати всіх причетних з професійними святами та побажати всіляких гараздів: здоров’я, щастя, благополуччя та сімейного затишку. Ваша робота – вкрай важлива та вважається однією з найвідповідальніших, адже посадові обов’язки – дуже різноманітні. До них, зокрема, належать захист прав та законних інтересів громадян від протиправних посягань, охорона громадського порядку, профілактична робота з громадянами тощо. Бажаю вдячності від людей, яким допомагаєте в скрутних життєвих обставинах, гідної оцінки роботи від держави.

Наш кор.

Залиште свій коментар