На сесії Роздільнянської районної ради

Земельні питання були одними із основних питань, що розглядались на пленарному засіданні двадцять шостої позачергової сесії районної ради, яка відбулась 24 травня 2018 року, що, в принципі, і стало причиною її проведення.
З даних питань доповідав голова постійної комісії з аграрної політики, земельних відносин, екології, природокористування, надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків О.В. Гладун. Олег Володимирович у депутатському звернені зазначив, що до нього як депутата райради звертались обурені громадяни, стосовно того, що великі площі земель, які знаходяться за межами населених пунктів по всьому Роздільнянському району передаються у постійне користування деяким товариствам з обмеженою відповідальністю, створеним нібито для допомоги людям з обмеженими можливостями: «Кількість даних громадських організацій розростається у геометричній прогресії (за даними національного реєстру громадських об’єднань в Одеській області зареєстровано 180 організацій, у назві яких є в різних формах слово «інвалід», причому половина була зареєстрована за останні три роки. Останнім часом Держгеокадастр оформлює на ці організації величезні масиви сільськогосподарських земель (сьогодні це вже тисячі гектарів на території нашого району). Ці інвалідні організації отримують земельні ділянки спираючись на ч.2 ст. 92 Земельного кодексу – «право постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають… громадські організації інвалідів України, їх підприємства, установи та організації».
Тому, з метою здійснення перевірки законності вчинених дій та врегулювання ситуації, депутати районної ради одностайно підтримали проект рішення «Про звернення Роздільнянської районної ради до ради до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України про внесення змін до Земельного Кодексу України щодо передачі повноважень з надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності» наступного змісту:

Також, депутати підтримали проект рішення «Про звернення Роздільнянської районної ради до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області та відділу у Роздільнянському районі Головного управління в Одеській області щодо виділення земель сільськогосподарського призначення.


Ще одне звернення було адресовано Кабінету Міністрів України, в якому йшлося про необхідність усунення порушення чинного законодавства та відновлення прав громадян шляхом припинення оформлення та скасування наказів про надання погодження на виділення земельних ділянок за межами населених пунктів на території Роздільнянського району для підприємств, створених інвалідними організаціями.
При розгляді даного проекту рішення депутатами були внесені деякі зміні. Пропонуємо переглянути відео:

Детальніше про результати проведеної сесії у друкованій версії газети «Вперед».

 

Залиште свій коментар