На Одещині зібрали заступників начальників усіх військових частин Держприкордонслужби

Прикордонники на Одещині зібрали заступників начальників усіх військових частин Держприкордонслужби України

В Південному регіональному управлінні зібрались заступники начальників органів охорони кордону, частин центрального підпорядкування та регіональних управлінь з озброєння та техніки усієї Державної прикордонної служби України. До підготовки заходу також залучались начальники служб безпеки дорожнього руху прикордонних підрозділів. Керівником зборів був заступник директора департаменту озброєння, технічного забезпечення та зв’язку Адміністрації Держприкрдонслужби України генерал-майор Сергій Букоємський.

Крім інших підрозділів Одещини, офіцери також відвідали прикордонні підрозділи Білгород-Дністровського загону, де їх ознайомили з особливостями охорони кордону, інженерного, технічного забезпечення та оснащення саме на центральній (Придністровській) ділянці українсько-молдовського кордону.

Присутнім продемонстрували систему оптико-електронного спостереження, вежу (висота 45 м) та командний центр цієї системи, яка допомагає слідкувати за кордоном за допомогою денних та тепловізійних камер спостереження. Таких веж всього десять. Ці системи спостереження розміщені лише на кордоні України з Республікою Молдова та дозволяють ефективніше охороняти кордон саме на ділянці з невизнаним Придністров’ям. Також презентовано мобільний модуль, що обладнано на базі автомобілю ГАЗ-66 та який призначений для тривалого несення служби і автономного проживання прикордонного наряду до 14 діб.

Серед іншого, учасників зборів ознайомили зі специфікою охорони кордону що проходить по воді, адже Білгород-Дністровський загін охороняє не лише сухопутну, а й водну ділянку кордону з Республікою Молдова, зокрема і по Кучурганському водосховищу. Для посилення контролю за надводною обстановкою прикордонники використовують мобільні пости на плавучій платформі. Плавучі мобільні місця служби на базі понтонів обладнані усім необхідним для цілодобового і тривалого несення служби і забезпечені технічними засобами охорони кордону. На них облаштовані робочі місця, місця для відпочинку.

Присутні змогли перейняти досвід прикордонників Білгород-Дністровського загону з інженерного та технічного забезпечення охорони кордону, порядку зберігання і використання техніки та озброєння.

Іван Іванчук,

помічник начальника Білгород-Дністровського прикордонного загону – начальник прес-служби

Залиште свій коментар