На Одещині в контейнерах зі шлаком виявили «чорний» кокаїн на 15 млн грн

Співробітники Держприкордонслужби, СБУ, Національної поліції України та митниці у рамках роботи групи портового контролю виявили два контейнери з кокаїном.

«Чорний» кокаїн доправили до порту Одеси у контейнерах з вантажем «Шлаки», який прибув в Україну з Латинської Америки ще до початку повномасштабного вторгнення рф.

Вперше в Україні наркобарони вдались до більш хитрої схеми переправляння високоякісного наркотику. Аби приховано перемістити «елітний товар» через кордон, ділки замаскували його під промисловий шлак за допомогою сучасного складного хімічного процесу. Після доставлення вантажу до місця призначення, кокаїн мав бути виокремлений за допомогою хімічного очищення.

З контейнерів вилучили декілька мішків з порошкоподібною сипучою речовиною. За результатами проведеної експертизи у відібраних зразках шлаку виявлено майже 4 кг чистого кокаїну, ціна на який на «чорному ринку» може сягати понад 15 млн грн.

Правоохоронці з’ясували, що частина наркотиків мала реалізовуватись в Україні, а інша – переміщена невеликими партіями до країн Європейського Союзу.

Наразі тривають подальші слідчі дії, спрямовані на встановлення повного кола причетних осіб, та здійснюється довготривала експертиза решти вилученого вантажу.

Заходи з ліквідації каналу контрабанди кокаїну провели оперативні співробітники Одеського прикордонного загону спільно зі співробітниками СБУ, Нацполіції, Одеської митниці та під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.

ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ ІЗ ЗМІ АДМІНІСТРАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Залиште свій коментар