На Одещині триває збір винограду: які показники в цьому році?

В Одеській області триває активна компанія зі збору винограду: аграрії зібрали вже половину з очікуваного врожаю.

Про це повідомили в департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації.

Прогнозується, що врожай буде зібрано на площі – 12 827 га. Станом на 9 жовтня 2023 року вже зібрано виноград на загальній площі 6 967 га. Валовий збір – 31 183 тис. тонн. Урожайність – 44,8 ц/га.

“Виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, а в сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 людей. Виноградарство та виноробство — це податки до громад, це валютна виручка від експорту та головне — робочі місця, головне — люди, що працюють на рідній землі” – розповіла директорка Департаменту Алла Стоянова.

Вона зазначила, що сьогодні в Одеській області ведеться напружена робота над створенням регіональної системи географічних зазначень та опрацьовується мережа КНТ (контрольованих найменувань територій), що сприятиме просуванню наших вин на європейський та світовий ринок вина.

“Для допомоги підприємствам, які вирощують та переробляють виноград, впроваджено низку програм, які працюють через єдиний державний аграрний реєстр (ДАР). Тож закликаю кожне підприємство зареєструватися та отримувати всі привілеї та можливості від держави та європейських донорів”, — додала Алла Стоянова.

Джерело: mahala

Залиште свій коментар