На Одещині побудують платні дороги

Загальна вартість проєкту, за оцінками спеціалістів держагентства, може становити 6,5 мільярда доларів США

Перші платні дороги в Україні з’являться в Одеській, Дніпропетровській, Київській, Львівській, та Полтавській областях. Про це заявив голова Держагентства відновлення Мустафа Найєм на круглому столі “Транспорт, логістика та інфраструктура”, який відбувся на полях Конференції з відновлення України (URC) у Лондоні.

“Зараз робимо ТЕО для Дніпропетровської, Київської, Львівської, Одеської та Полтавської областей. І це ТЕО наразі готується за рахунок бюджетних коштів. Загальна вартість (проєкту – ІФ-У) становитиме близько 6,5 мільярдів доларів”, – сказав Найєм.

Він зазначив, що це один із найбільш перспективних проєктів в Україні.

“Ми почали працювати над ним ще до повномасштабного вторгнення. Цього поки що ще немає, але ми фактично зареєстрували законопроєкт, який дає нам змогу це зробити, і ми вже розуміємо“, – повідомив голова Держагентства відновлення.

Реалізацію проєкту хочуть розпочати одразу ж після появи партнерів, і вже зараз, за словами голови Держагентства відновлення, в участі зацікавлені компанії з Євросоюзу. Частка Одеського регіону у загальному обсязі експорту товарів країни становила 6 %. Це означає, що Одещина посідає 4 місце серед регіонів України. Про це повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.

Так, експорт товарів становив 801,6 млн. доларів, імпорт – 727,2 млн. доларів. Порівняно з аналогічним періодом 2022 року експорт збільшився на 75,2%, імпорт – на 46,8%. Позитивне сальдо склало 74,4 млн. доларів.

Джерело: Comments.ua

Залиште свій коментар