На Одещині на 15% зріс рівень захворюваності на ГРВІ та грип

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходилась у межах сезонних коливань. За останній тиждень, порівняно з попереднім, рівень захворюваності зріс на 15 % за рахунок дитячого населення, де ріст на 23,5 %. Серед дорослих захворюваність суттєво не змінилась і реєструвалась практично на рівні попереднього тижня. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 359,9, що нижче епідемічного порогу (532,05) на 32,3  %.
Серед захворілих на ГРВІ основну питому вагу займали діти (до 70%), а серед них переважали вікові групи 0-4 роки (31%) та 5-14 років (56,3%).
Рівень госпіталізації хворих також зріс на 15% з превалюванням дитячого населення, на яких прийшлося до 62%, на дорослих відповідно 38%.
Що стосується адміністративних територій, то на 3-х територіях (Ізмаїльський, Роздільнянський та Подільський, райони) інтенсивний показник перевищував обласний в межах від 13,6% до 56,7%. В інших районах показники були нижчими за обласний.
Із загальної суми захворілих на ГРВІ на COVID-19 прийшлося до 5%. Захворюваність на коронавірусну хворобу знизилась на 3,6%. Серед дітей відмічався ріст на 10,8%, у той же час серед дорослих навпаки зниження на 6,2%.
🦠 На відміну від ГРВІ серед захворілих на COVID-19 переважало доросле населення, питома вага якого в загальній структурі склала 82,3%, а серед них, як і зазвичай, превалювали особи у віці 30-64 роки (64%).
Рівень госпіталізації зріс на 50%. Із загальної кількості зареєстрованих хворих на COVID-19 були госпіталізовані 21,2%.
За останній тиждень від коронавірусної хвороби померло 2 хворих (особи 65 років і старше) – мешканці Одеського району, які мали супутні захворювання.
Згідно з вірусологічним моніторингом в області спостерігалась циркуляція вірусів не грипозної етіології – переважно SARS CoV-2.
За даними лікувально-профілактичних закладів з початку епідсезону щеплено проти грипу 2340 осіб, у тому числі 1808 медичних працівників.
Захворюваність на гострі кишкові інфекції знизилась на 6,7 % за рахунок дітей, де зниження на 13,2%, серед дорослого населення захворюваність залишилась практично на рівні попереднього тижня.
Основну питому вагу у структурі захворюваності складали діти (63%), а серед них найбільш ураженими продовжували залишатись діти 1-4 роки (34%) та 5-9 років (34%). .
Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, кашлюк, краснуха, епідемічний паротит, скарлатина).
Епідемічна ситуація залишається на постійному контролі.
Джерело: Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб

Залиште свій коментар