НЕможливо уявити літо без охолоджуючого десерту. Кожен любитель морозива в Україні з’їдає близько 3-4 кг цих ласощів протягом літа. Однак мало хто знає, що насправді ми їмо під виглядом морозива. Сьогодні ми розповімо як вибрати смачне морозиво, щоб не зашкодити здоров’ю.
На великих виробництвах морозиво роблять із сухого порошку і води – за технологією м’якого морозива. До складу порошку входять сухе молоко, молочні білки, підсолоджувачі, ароматизатори та харчова добавка Е466 (карбоксиметилцелюлоза), яка при перевищенні дози може викликати розлад шлунка. При виготовленні та продажу такого морозива виробники отримують 350-370 % чистого прибутку, оскільки собівартість його близько 2 грн.
Читайте етикетку! Заморожений сік повинен складатися із соку (із зазначенням відсотка фруктової частини) і цукру. Якщо на етикетці вказані інші складові – це несправжній сік, який може нашкодити здоров’ю через барвників та інших добавок.
У пломбірі вміст жиру має бути 12-25 %. Якісне вершкове морозиво можна відрізнити за кольором і смаком: там не повинно бути шматочків льоду, воно не повинно швидко танути, колір повинен бути вершковий, а не чисто білий. Ще одна характерна риса правильного пломбіру – хрусткий стаканчик. Якщо стаканчик не хрумтить, значить була порушена технологія виробництва або зберігання морозива.
Недобросовісні виробники вершкового морозива часто замінюють молочні жири рослинними, які, як відомо, заборонені або жорстко обмежені в багатьох країнах. В Україні використання трансжирів заборонено тільки в продуктах харчування для дітей до 3-х років.
Виробництво пломбіру, крем-брюле та ескімо в Україні регулюється двома стандартами: ДСТУ 4735 (означає, що у виробництві використовувалися рослинні жири) і ДСТУ 4733 (містить тільки натуральні молочні жири).
Особливу увагу слід звертати і на термін придатності морозива. Ще років 50 тому він не повинен був перевищувати двох днів. У сучасній Європі цей холодний десерт вже дозволяється зберігати 2-3 роки, але там у всіх магазинах даний смаколик зберігають тільки в закритих холодильниках, на відміну від України. Тому, звичайно, краще купувати морозиво з терміном придатності 10-12 місяців, але таке, що виготовлено найближче до дати покупки.