“Містечко імунітету” у Роздільній

У рамках Європейського тижня імунізації у Роздільній відбувся захід «Містечко імунітету».

На площі біля адмінбудівлі міської ради виступали колективи ЦТДУМ, для малечі була організована  ігрова програма. Крім того, були проведені змагання з  армреслінгу та гирьового спорту, настільного тенісу, футзалу та інші спортивні змагання.

Прикрашали площу  дитячі малюнки на тематику здорового способу життя, а в приміщені міської ради можна було отримати медичні послуги та консультації щодо імунізації та попередження захворювань.


МІСТЕЧКО ІМУНІТЕТУ В РОЗДІЛЬНІЙ
27 квітня 2023 року в Роздільній на площі біля міської ради працювало «Містечко імунітету» з нагоди Українського тижня імунізації, який проходить 23-29 квітня у межах Європейського тижня імунізації.
Партнерами в організації заходу виступили виконком Роздільнянської міської ради та ДУ «Одеський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України».
Захід проходив за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».
Мета заходу — підвищити обізнаність про важливість імунізації, збільшити охоплення щепленнями серед населення та сприяти популяризації величезного значення, яке має імунізація для профілактики інфекційних захворювань.
Відвідувачі, а їх було чимало, мали нагоду отримати низку медичних послуг, які надавали медичні працівники Роздільнянського міського центру первинної медико-санітарної допомоги. А саме: зробити щеплення від COVID-19 та інших інфекційних захворювань, виміряти рівень цукру, тиску, протестуватися на гепатит А, В, С, ВІЛ та тропоніни тощо.
Все це — безкоштовно з метою профілактики захворювань серед мешканців нашої громади.
Тим часом для дітей та підлітків Роздільнянської громади була проведена тематична програма з пізнавальними локаціями від місцевих закладів освіти та культури. А з імпровізованої сцени в доступній та ігровій формі ведучі заходу з нагоди Українського тижня імунізації розповіли багато корисного про правильне харчування та здоровий спосіб життя.
Загалом більш ніж 600 мешканців Роздільнянської громади стали учасниками заходу «Містечко імунітету».
Звернувся до підростаючого покоління Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк, який наголосив, що участь у проєкті USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» дуже важлива для нашої громади і це не є одноразовою акцією. Адже одним із завдань проєкту є збільшення охоплення вакцинацією від COVID-19 та рутинною імунізацією, зокрема шляхом проведення таких заходів на рівні громад.
Валерій Олександрович також пройшов обстеження та щепився від COVID-19 бустерною дозою в пункті імунізації, який був розгорнутий на час заходу медиками Роздільнянського центру первинної медичної допомоги в будівлі ради.
Вакцинований — значить захищений! Це мають знати громадяни змалечку, аби вберегти своє здоров’я від інфекційних захворювань та виробити імунітет.
Завідувачка Роздільнянського районного відокремленого підрозділу державної установи «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Галина Дьяченко наголосила у своєму виступі, що імунопрофілактика — це один із найуспішніших і економічно ефективних заходів в сфері громадського здоров’я, особливо в умовах воєнного стану.
У нашій країні згідно національного календаря щеплень обов’язкова вакцинація проти 10 інфекційних захворювань, таких як: гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та гемофільна інфекція типу b, які дитина має отримати до 16 років.
З метою популяризації здорового способу життя проходили спортивні змагання з настільного тенісу, гандболу, волейболу та інших видів спорту, у яких взяли участь місцеві спортсмени та команди.
Працювала фотозона, а також у подарунок від представників проєкту USAID діти отримали сувеніри.
За результатами роботи Роздільнянським ЦПМД під час заходу було зроблено 45 щеплень від COVІД-19, 8 щеплень згідно національного календаря щеплень, 68 людей виміряли тиск, 24 зробили швидкі тести на гепатити та ВІЛ- інфекцію.
Спілкувалася з відвідувачами заходу з нагоди Українського тижня імунізації в нашому місті регіональна координаторка проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» в Одеській області Олена Теряєва, яка після завершення роботи «Містечка імунізації» разом з медиками Роздільнянського міського центру первинної медико-санітарної допомоги відвідала Територіальний центр соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) Роздільнянської міської ради. Медики зробили щеплення підопічним закладу від COVID-19.
Звертаємо увагу, що заходи протягом Європейського тижня імунізації у Роздільній та закладах освіти Роздільнянської громади Одеської області проводяться за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація Пакт.
Одеська область входить до складу восьми пілотних регіонів проєкту, мета якого полягає у посиленні спроможності уряду України запобігати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю; забезпечувати надання критично важливих функцій громадського здоров’я в кризовий період; та захищати здоров’я всіх груп населення України, зокрема найбільш вразливих.
Джерело: Роздільнянська міська рада

 

Фотозвіт


Тиждень імунізації проходить за підтримки Проєкту USAID – US Agency for International Development «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджений організацією Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC) , Європейським інститутом політики громадського здоров’я (ЄІПГЗ), ГС «Коаліція за Вакцинацію».

Залиште свій коментар