Мінімальна зарплата в Україні наступного року зросте двічі

Кабінет міністрів на засіданні 15 вересня затвердив проєкт держбюджету на 2024 рік.

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Головні цифри бюджету:

  • Доходи: 1,746 трлн грн (загальний фонд 1,54 трлн грн)
  • Витрати: 3,308 трлн грн (загальний фонд 3,1 трлн грн)
  • Дефіцит: 1,531 трлн грн.

Крім того, передбачено, що з 1 січня мінімальна зарплата в Україні зросте до 7100 гривень, а з 1 квітня – до 8000 гривень.

Безпека та оборона – безперечний пріоритет № 1

Видатки на рівні 2023 року –  більше 1,5 трлн грн. Відбудеться збільшення фінансування розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу у 7 разів, до майже 56 млрд грн. А також, 48 млрд для закупівлі дронів. Українська армія матиме більше потужного та сучасного озброєння для відсічі ворогу.

Підтримка ветеранів – окремий пріоритет держбюджету

Переформатовані підходи до ветеранської політики передбачають збільшення фінансування для ветеранів вдвічі, до 14,3 млрд грн. Обов’язок держави підтримати тих, хто захищає незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, зокрема шляхом забезпечення житлом та підтримки ветеранського підприємництва.

Соцзахист українців – держава збільшує фінансування для тих, хто цього найбільше потребує

468,8 млрд для виплат малозабезпеченим сім’ям, ВПО, субсидії та пільги, захист осіб з інвалідністю. Буде проведено індексацію пенсій. Вперше передбачено виплати для соціального супроводу військовослужбовців, особам постраждалим від домашнього насильства та інші соцпослуги.

Фінансування для зростання соціальних стандартів

Підвищення рівня мінімальної заробітної плати, підвищення розміру посадових окладів, підвищення прожиткового мінімуму.

Збільшення фінансування сфер охорони здоров’я – 201,9 млрд грн (+24,4 млрд грн) та освіти 178,8 млрд грн (+22,9 млрд грн).

Видатки за програмою медичних гарантій – 158,8 млрд грн, або +13,7 %.

По освіті – заробітну плату вчителів буде підвищено, передбачено фінансування облаштування укриттів та безбар’єрних просторів у навчальних закладах, придбання автобусів, модернізація їдалень та інше.

Підтримка бізнесу  – 30,8 млрд грн

Зокрема, для фінансування Фонду розвитку підприємництва передбачається надання грантів. Планується забезпечення українців житлом через Українську фінансову житлову компанію, створення індустріальних парків та інші програми для розвитку економіки.

Місцеві бюджети

Щодо місцевих бюджетів, до базової дотації у розмірі 21,1 млрд грн, передбачається додаткова дотація у 33,4 млрд грн, для підтримки громадам, в яких зменшується надходження до бюджетів.

Нагадуємо:

Напередодні президент Володимир Зеленський окреслив пріоритети держбюджету-2024: виробництво зброї та підвищення зарплатні. Про це він розповів у вечірньому відеозверненні 13 вересня.

За словами глави держави, в бюджеті на 2024 рік на оборону й безпеку заплановано щонайменше 1,6 трильйона гривень.

Він також повідомив, що додатково майже 100 мільярдів гривень виділять на виробництво зброї, якою займається Мінстратегпром, та на комплектування “Армії дронів”.

Підтримка ветеранів — це окремий бюджетний пріоритет, наголосив глава держави. На соціальні витрати, за словами Зеленського, планують виділити не менше 469 млрд гривень.

“Будуть додаткові кошти на систему охорони здоров’я — це щонайменше плюс
24 мільярди до видатків цього року. Буде плюс на систему освіти, передусім на підтримку вчителів і викладачів”, —
запевнив Зеленський.

Він додав, що доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю підготувати підвищення мінімальної заробітної плати у першому півріччі наступного року.

Джерело: epravda.com.ua

Залиште свій коментар