Маленьке місто з великою душею

Дунаївці – типове подільське містечко, але є два фактори, які вирізняють його поміж інших. Перший – у ньому знаходяться два замки. А другий – це люди, які проживають у громаді. Неймовірні історії допомоги переселенцям за період воєнного стану вражають…

Місто Дунаївці за період воєнного сану стало центром переміщення для ВПО. Громада прийняла 12000 осіб, які отримали місця для проживання. Наразі з цієї цифри залишилось тут дві тисячі осіб, які планують проживати тут й надалі. Органи влади активно підтримують переселенців. Зараз працює притулок для ВПО, у якому проживає тридцять людей. На його облаштування було виділено з бюджету 1,4 млн грн.

Чимало переселенців мешкають в орендованих квартирах. Орендна плата символічна, як зазначив секретар Дунаєвецької міської ради Олег Григор‘єв, зокрема, трикімнатна квартира у військовому кварталі – орієнтовно півтори тисячі гривень. Відповідно, однокімнатна чи двокімнатна ще дешевше. Для інших орендаторів ціни трохи вищі – 2,5-3 тис. грн.

«Домівка подалі від небезпеки»

Дунаївці – єдина громада в Україні, яка виграла грант від GCF для реалізації соціального проєкту. Фонд спрямовує в містечко на Хмельниччині 200 тисяч доларів США, технічні ресурси, аби допомогти сім’ям ВПО з неповнолітніми дітьми. Цей проєкт має назву «Домівка подалі від небезпеки». Передбачається облаштування житла для переселенців у селі Миньківці. Для цього перепрофілюють стару занедбану лікарню. Передбачається надати житло для сорока сімей з дітьми. Ремонт стартує вже цього року. Перший транш очікується в середині вересня. Секретар Олег Григор‘єв зазначив, що деякі роботи вже зроблені силами громади. У приміщення вклали вже близько 600 тисяч гривень.

«Ми готові облаштувати кімнати для комфортного проживання ще для ста людей. Передбачаємо, що на другому поверсі буде гуртожиток, а на третьому поверсі – одно-, двокімнатні квартири. Зараз обговорюємо з фахівцями, як краще це зробити. Поки все робиться для того, щоб людям було комфортно, вони мали де жити, враховуючи ситуацію, в якій опинилися»,- зазначив Олег Григор’єв.

Громада активно підтримує воїнів на фронті. Заклади культури проводять благодійні концерти, тим самим збирають кошти на допомогу для військовослужбовців. Міський голова отримує запити на допомогу від воїнів, які вони всі старанно виконують.

Раз у місяць працівники бюджетних установ збирають одноденний заробіток на потреби захисників. Денний заробіток складає 300-1000 грн (сума залежить від рангу та зарплати).

«Працівники Дунаєвецької міської ради та комунальних підприємств громади з перших днів війни щомісяця перераховують денний заробіток на потреби захисників. Це може бути від 300 до 1000 гривень, залежно від рангу та зарплати. З початку війни вдалося назбирати 2,7 мільйона гривень. За ці кошти купуємо берці та іншу амуніцію для захисників. Крім цього, кожен, хто бажає, може перерахувати кошти на благодійний рахунок для ВСУ — так зібрано ще 819 тисяч гривень», – сказав Олег Григор‘єв.

З початку війни вдалося назбирати 2,7 мільйона гривень. 100 тонн гуманітарної допомоги, 16 тис. банок консервації. Було придбано 18 авто за зібрані кошти людей та здійснено 110 виїздів на передову. За період Каховської катастрофи, людьми було зібрано два буси гуманітарної допомоги, які відправили до Херсону.

Кожен житель Дунаєвецької громади не залишається байдужим до ситуації в країні, всі допомагають, як можуть. Ось з кого треба брати приклад!

Вікторія ЯСЛИК

Стаття опублікована за результатами престуру позаштатної кореспондентки видання громадами Хмельниччини

Залиште свій коментар