Народні ремесла є невід’ємною частиною культури та побуту традиційного українського суспільства. З одного боку вони пов’язані із господарством та освоєнням природних ресурсів, а з іншого – є частиною духовної культури народу, оскільки відображають творчість та знання народу. Ремесло, тобто дрібне виробництво ручним способом, слугувало для задоволення особистих побутових потреб, на замовлення чи продаж.
Географічне розташування України, її природні багатства сприяли розвитку великої кількості ремесел та художніх промислів.
«Не святі горшки ліплять». Цей відомий фразеологізм відображає тисячолітній досвід у гончарній справі та вміння майстра.
Гончарство – це обробка глини та виготовлення різноманітного кухонного посуду, а також цегли, кахлів, черепиці та іншої кераміки. На території України гончарство відоме з часів неоліту (VII – V тисячоліття до н.е.). На ручному гончарному крузі, що з’явився тут у II століття н.е., виготовлялася більшість керамічного посуду в Руси-Україні. У XIV-XV століття почали застосовувати ножний круг.
Гончарство через багаті поклади глини було поширене всією Україною. Тут завжди виробляли різноманітний посуд: горшки, миски й полумиски, глечики, макітри, ринки, тикви, барильця, баньки, декоративний посуд, дитячі іграшки.
До давнього ремесла мали нагоди долучитися і роздільнянці під час майстеркласу «Основи гончарства з декоруванням та художнім розписом», який провела Любов Паранюк, тренер та експерт навчальних програм і курсів з таврійського розпису в ГО «Центр навчання і освіти «Південь».
У заході взяли участь вчителі міських ліцеїв, викладач та вихованці школи мистецтв, охочі доторкнулися до мистецтва. Під час майстеркласу пані Любов розповіла про процес покривання виробу глазурʼю, художнього оздоблення виробів та їхнього обпалення в професійній печі для гончарства. Час для майстринь спливав за такою роботою непомітно. Сумлінний підхід до виконання всіх завдань, завзяття в роботі, творчі імпровізації не залишились осторонь уваги тренера з майстеркласу.
Любов Паранюк і Наталя Кучеренко, начальник відділу культури Роздільнянської міської ради) вручили учасникам сертифікати, що підтверджують проходження курсу «Основи гончарства з декоруванням та художнім розписом».
Тож тепер у нашому місті є сертифіковані майстрині з гончарної справи, що залюбки поділяться тонкощами цього мистецтва та навчать виготовляти й оздоблювати ваші вироби.
Зникали з овидів землі
Імперії і царства.
Але повік не відцвітав
Лавровий цвіт гончарства.
Наш кор.