Людям похилого віку нагадали правила пожежної безпеки у побуті

У м. Роздільна рятувальники разом із соціальними працівниками  нагадали людям похилого віку – правила пожежної безпеки у побуті

Надворі різко похолодало, щоб обігріти свої будинки та квартири люди додатково вмикають газові плити, електробігрівачі, палять дровами та вугіллям у пічках та інше. Тож, ймовірність виникнення пожеж у побуті у цей час різко виросла.

Загалом, від початку 2018 року на території Роздільнянського району сталося 176 пожеж. Вогонь та дим забрав життя двох людей, у тому числі одного пенсіонера. Щорічно, в опалювальний сезон в домівках соціально незахищених категорій населення, що мешкають у Роздільнянському районі через нехтування правил пожежної безпеки у побуті спалахують пожежі, які інколи призводять до сумних наслідків. Тож, роздільнянські рятувальники приділяють велику увагу проведенню профілактичної роботи серед найбільш незахищених категорій населення.

Так, 25 жовтня 2018 року співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області разом з соціальними працівниками  територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роздільнянської районної державної адміністрації відвідали будинки  літніх людей, що мешкають в житловому секторі районного центру.  Мета заходу – запобігти пожежам, отруєнням побутовим газом та іншим надзвичайним подіям, нагадати пенсіонерам правила пожежної безпеки у побуті, а також роз’яснити правила експлуатації при користувані газовими і електричними приладами та пічним опаленням.

Під час подвірного обходу роздільнянські рятувальники разом з соціальними працівниками районного територіального центру відвідали будинки людей похилого віку, що мешкають на вулицях – Г. Кірпи та Московської. Соціальні працівники добре знають усі проблеми своїх підопічних, які знаходяться у них на надомному обслуговуванні. Тож, пенсіонери, що мешкають на цій вулиці були раді несподіваному візиту соціальних працівників разом зі співробітниками ДСНС України.

Майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал розповів літнім людям про пожежі, що сталися у житловому секторі Роздільнянського району: із-за чого виникають пожежі у побуті під час осінньо-зимового періоду та що потрібно робити, аби не сталося загорань та інших надвичайних подій в їх домівках. Велику увагу співробітник ДСНС України приділив роз’ясненню пенсіонерам, як правильно у побуті користуватися газовими котлами і плитами, електропобутовими приладами, а також пічним опаленням.

Також, рятувальник застеріг людей похилого віку, що у жодному разі, не можна залишати газові і електроприлади та пічки, без нагляду. А перед сном або виходом на двір потрібно обов’язково перевірити, чи вимкнені побутові прилади. Профілактична бесіда учасників рейду з пенсіонерами проходила у доброзичлівій та довірливій обстановці. Люди похилого віку були раді спілкуванню зі співробітниками ДСНС України  і соціальними працівниками та вдячні їм за турботу про їх власну безпеку та за те, що їх не забувають. Самі літні люди стверджують, що правила пожежної безпеки у побуті вони ще з дитинства добре знають і намагаються їх дотримуватися. Однак, їх вік бере своє, здоров’я і пам’ять інколи їх підводить.

Співробітники ДСНС України провели з усіма літніми людьми протипожежний інструктаж та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки при користувані газовими і електропобутовими  приладами та пічним опаленням. Тож, роздані рятувальниками листівки будуть постійно нагадувати пенсіонерам ці правила.

 Роздільнянські рятувальники сподіваються, що найкращим результатом таких спільних профілактичних заходів буде значне зменшення кількості пожеж та надзвичайних подій у житловому секторі.

 Роздільнянський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України в Одеській області. 

Залиште свій коментар