Канікули у школах Роздільнянщини подовжено через спалах кору

На теренах Одеської області  склалася незадовільна ситуація у зв’язку зі спалахом кору. Одеські чиновники вже прийняли рішення щодо продовження зимових канікулах у школах ще на тиждень, аби зменшити ризики дітей підчепити хворобу. 12 січня у райдержадміністрації відбулося засідання комісії ТЕБ та НС за участю керівництва району, медиків, освітян задля обговорення ситуації в нашому районі. Чи варто продовжувати канікули? Чи існує спалах цього захворювання у нашій місцевості?

Рішення прийняли позитивне. Враховуючи рішення та рекомендації обласної комісії ТЕБ та НС, яке відбулося 11 січня, канікули продовжено. Учнівська молодь ЗОШ міста та району  відпочиватиме ще тиждень – до 22 січня. Вихованці дитсадочків Роздільнянщини, які не мають щеплення проти кору, у заклади не допускатимуться.

Про стан ситуації на це небезпечне захворювання доповідали лікар-епідеміолог ВП Роздільнянського районного відділу ДУ “Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України” О.Г. Польський, головний лікар Роздільнянського центру первинної медико-санітарної допомоги К.П. Кирпиченко. Доповнили їхні виступи заступник головного лікаря з охорони материнства та дитинства Роздільнянської ЦРЛ Л.М. Почтаренко та в.о. головного лікаря Роздільнянської ЦРЛ Д.С. Кущенко.

Загалом ситуація у районі не критична. Проте одну дитину наразі госпіталізовано з підозрою на кір. В минулому році зафіксовано всього 18 випадків захворювання, з них серед дітей – 8 випадків.

Також рішення комісії ТЕБ та НС передбачає активну роботу щодо проведення вакцинації дитячого населення, оскільки саме діти – найуразливіша категорія. І летальні випадки, що були на теренах нашої області, сталися саме з ними.

Станом на сьогодняшній день у нашому районі щеплено понад 60 відсотків дітей. Робота в даному напрямку триватиме, вакцина є у наявності в необхідній кількості.

Кір – небезпечна хвороба, від якої немає ліків. Ускладнення – теж серйозні, тому будьте обачними та виваженими при прийняті рішення відносно щеплення.

Залиште свій коментар