Калантаївському Будинку культури – 50 років

Пів століття, як у Калантаївці працює та впорядковує культурне життя громадян – сільський Будинок культури. У ньому гучно відзначили багато свят. Та не лише радісні події об’єднують, а й пам’ятні дати, часом досить трагічні для нашої країни. Постійно колектив Будинку культури тримає руку на пульсі, організовуючи та проводячи заходи найрізноманітнішого тематичного спрямування із залученням місцевих талантів.
Чим сьогодні живе заклад розповіла його директорка Анна Панас, яка вже 15 років обіймає цю посаду.
– Зараз, коли встановлено «червоний рівень» епідеміологічної небезпеки, заходи відмінили. Перенесли і святкування ювілею Будинку культури, але щойно обмеження завершаться, плануємо відзначити цю важливу дату – 50 років. Для нас це неабияка радість, адже культура – це основа цивілізованого світу, збереження традицій та звичаїв народу, творчий розвиток особистості, виховання та духовне багатство, – відзначила Анна Леонідівна.
У Будинку культури діють чотири постійні хореографічні гуртки для дітей, залежно від їхнього віку. Зокрема, це «Запальні вогники», «Карамель», «Непосиди» та «Ice cream». Діють співочі колективи «Журавки» та «Мальви» (дорослі), а також «Чарівниці» та «Барвінок» (діти). Активно працює з усіма цими колективами художня керівниця Марія Бондаренко, яка і танок поставить, і співати навчить, аби було бажання.


Серед наймасштабніших заходів, які полюбляють у селі, Будинок культури традиційно організовує День села, Новий рік, 9 Травня, День української вишиванки, долучаються до міських святкувань. Зокрема, цього року брали участь у медовому фестивалі та відзначенні Дня Європи.


У 2021 році в Калантаївці також вперше відбувся «Сорочинський ярмарок», який організували культпрацівники Будинку культури. Це була гумористична вистава на новий лад з піснями і танцями. Захід видався яскравим та зібрав чимало глядачів.
Творчих планів у директорки Анни Панас та художньої керівниці Марії Бондаренко багато, як і багато малечі та дорослих, які мають хист до художньої самодіяльності та беруть участь у реалізації задуманого.
Оскільки 9 листопада в Україні відзначався Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва, хочеться побажати представникам культури Калантаївки всіляких гараздів та творчих звершень на благо рідного краю.

Наталя МОСКАЛЕНКО

Залиште свій коментар