Головне для артиста – гучні оплески та увага глядачів

БАГАТО людей вважають, що талант сам проб’є собі дорогу. Частково це так, але тільки для тих, хто обдарований природою. Для більшості ж актуальна фраза винахідника Томаса Едісона: «Геній – це один відсоток натхнення і дев’яносто дев’ять відсотків поту». І від того, хто і як твій талант розвиватиме, теж залежить рівень геніальності. Саме ця почесна місія лежить на плечах наших працівників культури, які минулого вівторка відзначили своє професійне свято. Це свято тих, хто розвиває і відроджує національну українську культуру, мистецькі традиції, народну творчість, хто запалює нові зірочки на творчому горизонті нашої Батьківщини. Чим сьогодні живе галузь культури в Роздільнянській міській територіальній громаді – читайте у матеріалі.

НАТАЛЯ Кучеренко – начальник відділу культури Роздільнянської міської територіальної громади (МТГ). З 1987 року Наталя Олександрівна пов’язала своє життя з творчістю – була активною учасницею циркової студії «Арена», а у 2005 році стала її керівником. У тому ж році, з метою отримання профільної вищої освіти, вступила до Київського національного університету культури і мистецтв, з 2011 року – художній керівник районного Палацу культури. З січня 2021 року, пройшовши конкурсний відбір, обійняла посаду начальника відділу культури новоствореної Роздільнянської міської територіальної громади.

– Сьогодні мережа закладів культури Роздільнянської міської територіальної громади налічує такі об’єкти: Роздільнянський Палац культури, 10 Будинків культури та клубів, Роздільнянська міська школа мистецтв, Роздільнянський районний історико-краєзнавчий музей, 17 бібліотек. Така розгалужена мережа закладів культури дає можливість сприяти розвитку талантів як молоді, так і дорослих. На базі Палацу культури працюють хореографічні, хорові та вокальні колективи, циркова студія, вісім із них мають звання «народний». А нещодавно з метою оволодіння сценічним мистецтвом було створено театральний гурток. При кожному Будинку культури та клубі творчі колективи створюють свої гуртки за інтересами, їх учасників ми теж залучаємо до проведення заходів у м. Роздільна. Одним із них стало свято до Дня української книги на Одещині. Це масштабне дійство включало в себе колоритну концертну програму, виставкові куточки, різноманітні фотозони тощо. Рівень проведення цього заходу високо оцінили керівники з області, на нього навіть завітала заступниця міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк. Вдячна всім, хто долучився та взяв активну участь в його організації. Взагалі хочу відзначити, що як керівники гуртків, так і їх вихованці беруть активну участь у конкурсах та фестивалях різних рівнів, де посідають призові місця, прославляючи наш край. Цьогоріч зразковий вокальний ансамбль «Чарівниця» (керівник Наталя Пояцика) привезли найвищі нагороди, здобуті на міжнародному фестивалі у Болгарії. Однією із останніх вагомих перемог є те, що хореографічний колектив «Black sea», під керівництвом Марини Орлової, пройшов відбірковий тур всеукраїнського конкурсу «Україна має талант». Тож, бажаємо нашій колезі гідно виступити та здобути призове місце, – зазначила очільниця відділу культури Роздільнянської МТГ.

Не менш важливим питанням сьогодення є збереження та примноження матеріально-технічної бази закладів культури ТГ. Особлива увага приділяється відновленню великої зали Роздільнянського Палацу культури, яка не працює майже 20 років. Наразі, окрім проведення внутрішніх ремонтних робіт, вже встановлені глядацькі крісла та триває тендерна процедура для проведення робіт з облаштування сцени. Для остаточного запуску зали залишається ще закупити одяг, звукову та світлову апаратуру для сцени. Маємо надію, що вже наступного року до оновленої зали завітають перші глядачі. Крім того, проводяться поточні ремонти в інших закладах культури Роздільнянської громади.

– Хочу відзначити чітку позицію керівництва нашої громади щодо збереження мережі закладів культури. Це дуже важливо, аби не занедбати розвиток культури на селі, коли єдиним «культурним центром» є лише магазин. Крім того, таким чином зберігаються робочі місця. Якщо говорити про модернізацію, то наразі втілюємо в життя пілотний проєкт щодо встановлення електричного опалення у Калантаївському Будинку культури. Завдяки енергоефективності даної системи можна буде не лише економити кошти на опаленні, а й створити комфортніші умови для працівників та відвідувачів. У подальшому будемо встановлювати такі системи в інших закладах культури, – зауважила під час розмови Наталя Кучеренко.

У ході нашого спілкування Наталя Олександрівна відзначила тісну співпрацю з дирек – торами клубних установ та бібліотекарями. Методичним кабінетом надається постійна допомога щодо організації та проведення різноманітних масових заходів, роботи гуртків художньої творчості, любительських об’єднань та клубів за інтересами тощо.

Непросто наразі працівникам культури донести до співвітчизників усю красу пісні та витонченість танцю, коли країна перебуває в умовах карантинних обмежень. Чимала кількість заходів не проводиться, а про масовість і мови йти не може. А що головне для артиста? Звісно ж, гучні оплески та увага глядачів. Водночас культпрацівники, як і освітяни, проводять заняття онлайн, намагаються зайняти себе іншими творчими справами, зокрема, виготовляють сценічний реквізит, різні декорації та шиють костюми.

– Впевнена, що ми поборемо цю страшну хворобу та повернемось до звичайного способу життя без карантинних обмежень. Зали закладів культури будуть переповнені вдячними глядачами, для яких з радістю виступатимуть наші артисти, – підсумовуючи зустріч, зазначила Наталя Кучеренко.

         Наталія БУКОВСЬКА

 

 

 

Залиште свій коментар