Іногородніх студентів протестують на COVID­19 перед заселенням у гуртожитки Одеси

У гуртожитках Одеси проживатимуть 14,5 тисячі студентів з різних населених пунктів України. За кошти міста перевірять усіх іногородніх, крім іноземців. Розселення планується не раніше 25 серпня.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час засідання оперативного штабу повідомила директор департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Олена Якименко. За її словами, таке рішення ухвалено за результатами наради мера Одеси Геннадія Труханова з радою ректорів місцевих вузів, на якій обговорювались заходи щодо запобігання поширення COVID­19 серед студентської молоді, зокрема, у місцях тимчасового проживання (гуртожитках).

Як зазначила Якименко, перевірено готовність для проведення медичних оглядів та забору крові для ІФА­тестування студентів у комунальних медустановах Одеси.

Приблизно розрахована потреба у витратних матеріалах, узгоджуються з відповідальними особами терміни поселення студентів і узгодження графіка забору крові для тестів.

За словами чиновниці, розселення планується не раніше 25 серпня, у деяких вишах ­ із 7 вересня, що дає змогу вчасно провести всі відповідні заходи. В одеських закладах вищої освіти навчаються близько 52 тисяч студентів, з яких 14,5 тис. проживатимуть у гуртожитках. У прес­службі мерії пояснили, що під час вступу до того чи іншого вишу студент реєструється в певному гуртожитку й отримує право на обслуговування в медичних установах міста.

«За рахунок бюджету міста буде протестовано студентів ­ громадян України. Йдеться саме про ІФА­тестування, а не ПЛР. Таке рішення ухвалено у зв’язку з тим, щоб не завантажувати Лабораторний центр МОЗ, який і без того «завалений» роботою», ­ пояснили в мерії, додавши, що ІФА­тестування робитимуть у медустановах міста.

 

Залиште свій коментар