Інформаційно­-вказівні дорожні знаки будуть встановлені, відео

Щорічна статистика смертності людей на дорогах вражає. Так, за даними патрульної поліції, протягом десяти місяців 2019 року в Україні сталося 129 815 дорожньо­транспортних пригод, у результаті яких загинуло 2716 осіб. Не менш аварійно небезпечною є ділянка на трасі Е­95 (Київ ­ Одеса) біля повороту на Єреміївку. За інформацією поліції, протягом 2011­-2019 років тут сталося 90 ДТП, у результаті яких постраждало 49 осіб, 13 ­ зі смертельним наслідком.

Вже багато років там стоїть недобудований міст, який є однією з причин ДТП. Водії змушені виїжджати на полосу обгону, аби повернути у напрямок до Роздільної.
В підтвердження небезпечності руху, нещодавно на цій ділянці сталася чергова аварія, в результаті якої був знесений знак “Поворот ліворуч” (навіть GPS­навігатор направляє водіїв рухатись прямо ще близько 10 км, до с. Білка, аж там розвернутись, щоб доїхати до районного центру). Більш того, відсутні (до речі, вони тут ніколи і не стояли) вказівні знаки із зазначенням населених пунктів, таких як м. Роздільна та с. Кучурган (враховуючи важливість міжнародного пункту пропуску). Тому водії, аби убезпечити себе від можливого виникнення дорожньо­транспортної пригоди, вимушені вмикати аварійний сигнал, щоб звернути увагу водіїв, які рухаються на полосі обгону. Або, як варіант, збільшувати шлях по смузі відбійника, аби зробити розворот. Не менш важливим є й те, що саме цим поворотом користується й пасажирський транспорт сполученням Одеса ­ Роздільна.

Безперечно, кожен водій повинен дотримуватись правил дорожнього руху, а у разі їх порушення ­ сплачувати відповідні штрафи. Водночас, не можна забувати про розвиток інфраструктури, яка також є вагомим фактором безпеки руху.

З метою обов’язкового покращення безпекової інфраструктури на цій ділянці траси у четвер, 5 грудня, відбулась робоча зустріч за участю заступника голови районної ради Сергія Крилова, депутата Одеської обласної ради Віктора Бакланова та активістів громадської організації “Край” із заступником начальника Служби автомобільних доріг в Одеській області Іваном Ханчевським.

Представники влади та громадськості озвучили основні аргументи необхідності звернути увагу на проблему, яка призводить не лише до незручностей, а й часто стає причиною загибелі людей.

Як зазначив заступник начальника Служби автодоріг, враховуючи те, що даний автомобільний шлях ­ міжнародного значення (М­05, який збігається із частиною автомаршруту Е­95), для проведення розмітки та встановлення дорожніх знаків необхідне погодження спецвідділу Головного управління Національної поліції. Сергій Миколайович, зі свого боку, зазначив, що після наданих Службою автомобільних доріг схем та рекомендацій, спільно з громадськими активістами ініціюватиме просування даного питання перед відповідними вищестоящими органами з метою врегулювання ситуації.

Іван Миколайович запевнив, що до нового року будуть встановлені інформаційно­вказівні дорожні знаки. Крім того, на наступний рік заплановано завершення будівництва мосту та укладання захисного шару дорожнього покриття автошляху.

Наталія БУКОВСЬКА

 

Залиште свій коментар