Гранти на соціальні послуги для людей з інвалідністю

Місцеві громади чотирьох областей можуть отримати гранти на соціальні послуги для людей з інвалідністю

Міжнародний благодійний фонд «Карітас України» оголосив грантовий конкурс на посилення спроможності місцевих громад надавати соціальні послуги людям з інвалідністю та іншим вразливим верствам населення. Конкурс реалізується в межах проєкту «Підтримка захисту осіб з інвалідністю на деокупованих територіях», який фінансується Українським гуманітарним фондом (UHF).

Реалізовуватимуть гранти з 21 серпня до 15 жовтня 2023 року на території чотирьох областей: Одеської, Харківської, Запорізької та Миколаївської. Участь можуть брати юридично зареєстровані громадські, благодійні, релігійні організації та благодійні фонди.

Основна мета грантового конкурсу – підтримка місцевих громад у розвитку інклюзії та соціальних послуг для людей з інвалідністю й інших вразливих верств населення.

Максимальна сума одного гранту становить до 150 тисяч гривень, усього їх 25. Гранти можна використати на: закупівлю обладнання, техніки, меблів; здійснення ремонтів, придбання матеріалів для соціальних ініціатив, проведення заходів для реалізації психосоціальної підтримки дітей та людей з інвалідністю, оплату праці фахівців і тренерів тощо.

4 серпня у Роздільній відбувся тренінг для громадських організацій та соціальних служб, які опікуються проблемами осіб з інвалідністю. Присутнім були надані роз’яснення, які активності можуть бути підтримані в межах гранту, а саме: створення просторів (хабів, центрів) для проведення заходів та надання соціальних послуг для людей з інвалідністю; облаштування пандусів; встановлення інклюзивних дитячих майданчиків; закупівля обладнання для покращення побутових умов проживання ВПО з числа людей з інвалідністю в місцях компактного проживання; інформаційно-об’єднувальні заходи («круглі столи», форуми, як об’єднуватимуть місцеву владу, громадськість і волонтерів у вирішенні питань щодо допомоги та захисту прав людей з інвалідністю).

Крім того, на базі гуманітарного штабу у Роздільній, бажаючі мали змогу скористатися послугами кризового консультанта. Двоє осіб отримуватимуть послуги та допомогу від кейс-менеджера (соціальний супровід). Також була проведена групова робота з 11-ма внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю. Наприкінці заходу учасникам роздали продуктові набори, дитячі підгузки та пелюшки для дорослих тяжкохворих.

Наш кор.

Залиште свій коментар