Графік роботи лікаря­-хірурга Олександра Полякіна: два місяці допомоги цивільним, два місяці ­ на евакуації

У День вишиванки, 16 травня, головою ГО «Громада Роздільнянщини» Володимиром Василенком була організована зустріч з лікарем­-хірургом Роздільнянської БПЛ Олександром Полякіним, який два місяці працює на медичній евакуації, а два місяці лікує пацієнтів у Роздільнянській БПЛ. Долучились до зустрічі волонтери та волонтерки Роздільнянщини Микола Доносіян, Олег Заборєй, Тетяна Підгорна, Олена Ішкіна та редакторка газети «Вперед» Наталія Буковська. Про будні Олександра Полякіна читайте в матеріалі. 

Зазвичай, машина з медиками зупиняється в селі, за кілька кілометрів від активних бойових дій і чекають на виклик. Якщо з бойових позицій надійде повідомлення про пораненого бійця ­ екіпаж машини, накритої маскувальною сіткою, мчить його рятувати. Основне завдання медиків, які працюють на точці евакуації, довезти людину живою та передати її лікарям на стабілізаційному пункті. Загалом один боєць переїжджає 4­5 евакуацій: спершу бойовий медик забирає його з «передка», згодом ­ підхоплює екіпаж евакуації. 

На цьому етапі працюють Олександр Полякін і його команда. Вони передають поранених на точці перехоплення (якщо втрат багато) або самостійно довозять до стабілізаційного пункту. Звідти постраждалий потрапляє у шпиталь, а тоді вже його везуть глибоко в тил, де врятований проходить лікування. 

Під час зустрічі з лікарем ­хірургом Олександром Полякіним (позивний «Поляк») відбулося невеличке інтерв’ю з Героєм, хоча сам він себе таким не вважає. Голова ГО «Громада Роздільнянщини» Володимир Василенко запитує у пана Олександра, в яких військових підрозділах він проходив службу. Олександр Полякін називає номери військових формувань: «10, 14, 95, 30, 24 бригади…». Наразі він, разом з іншими медиками ­ медсестрами, фельдшерами, хірургами, анестезіологами, які добровільно залишили мирне життя, на фронті рятують наших захисників і захисниць… 

­ – Як правильно називається Ваш медичний підрозділ? 

­ – ПДМШ – перший добровільний медичний шпиталь ім. М.І. Пирогова, організований у 2014 році. Я працюю у ньому з 2018 року. 

­- Ви гідна людина, яка заслуговує на повагу у нашій Роздільнянській громаді. Що спонукало Вас, як Ви відчули, що маєте йти і допомагати хлопцям на передовій? 

­- По перше, хотів хоч чимось допомогти нашим захисникам. По друге, не хочу, щоб мої дівчата побували там. 

­ – Яка була найскладніша операція чи ситуація? 

­- В операціях я не беру участі, лише в евакуації, і найголовніше ­ довезти пораненого до місця, де є всі спеціалісти. 

­– Скільки людей у Вашій команді? 

­ – Нас завжди троє: водій, я і фельдшер. 

­ – Це майже як у швидкій допомозі. А Ви потім з хлопцями підтримуєте зв’язок?

­- Майже, ні. Знаю, що вивозили одного хлопця зі Щербанки, з Одеси було багато, з Білгород­Дністровського, з Ізмаїлу. Роздільнянців не зустрічав. 

­Я для себе зробив такий графік: два місяці допомоги цивільним, два місяці ­ на евакуації.

-А на фронті це постійно одна й та сама місцевість, тільки бригади змінюються?

­- Майже так. Вже два роки ­ це Лиман, Кремінна, Сіверськ, Часів Яр, цей напрямок. А ті міста, де я служив до повномасштабного вторгнення, вже окуповані: Гірське, Лисичанськ, Мар’їнка, Красногорівка, Сєверодонецьк, Золоте. Змінюються лише підрозділи. Наразі працювали з «Азовом», там служить наш Сашко Волобуєв, з яким декілька разів зустрічався у штабі.

­ – Ви разом з військовими виїжджаєте на позиції? 

­- Іноді з нами їздять військові, адже ми не знаємо усієї інформації стосовно перебування ворога на місцевості. Тими шляхами, якими вже неодноразово їздили, прямуємо самі, а якщо невідомі напрямки – з військовими. 

­ – Ви бували безпосередньо на полі бою? 

­- Ні, там працюють бойові медики. Нам з поля бою вивозять поранених, яких ми стабілізуємо і відправляємо до подальшого пункту передачі. Знову повертаємося. 

­- Для порівняння – як Вам життя там і тут? 

­ – Мене тут усе дратує. 

­- Бо тут немає повного розуміння ситуації, що відбувається там? Мабуть, Вам психологічно легше там, ніж тут? 

­- Я вже там. Завжди на телефонному зв’язку з різними підрозділами в загальному чаті.   Відслідковую інформацію, куди кого відвезли, даю поради колегам, підтримую їх. Тому, щоб нікому не було прикро, я два місяці ­ там, два місяці – тут. 

­ – Ви ще з 2014 року штурмували військкомат… 

­- Так, але там була зовсім інша ситуація, я тоді працював у вузловій лікарні і був там єдиним хірургом. Головному лікарю тоді підказали, що бачили мене біля військкомату. Мені одразу видали бронь. 13 лютого 2022 року мені виповнилося 60 років, а 24 лютого – розпочалася війна. Все, розташовуйся на дивані… 

­ – Але це Вас не спинило…

­- Так. На жаль, нещодавно прийшло повідомлення про загибель побратима, з яким я працював у 2022 році. Під час евакуації сталося пряме влучання. 

­ – У Вас машина з хрестом? 

­- Ні, зараз такого немає. Раніше було так, до повномасштабного вторгнення: хрести малювали на даху авто, щоб було видно, що їде швидка. Зараз авто, на якому я працював – це Хаммер американський, така собі будка, не броньована, але всередині все є.

Голова ГО «Громада Роздільнянщини» Володимир Василенко на своїй сторінці у ФБ написав: «У День вишиванки представники громадськості м. Роздільна, члени ГО «Громада Роздільнянщини» відвідали завідувача хірургічним відділенням нашої лікарні Олександра Полякіна. Відвідали в його робочому кабінеті, щоб висловити глибоку вдячність від громадськості міста та району за ту роботу, яку він виконує з 2014 року і по цей день і час, а саме – в складі першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова (ПДМШ) рятує життя нашим пораненим героїчним воїнам, повертає їм здоров’я, таким чином зміцнює Збройні Сили України.І тут ключовим словом є «добровольчий». Дійсно добровольчий, не мобілізований. Врешті­решт, маючи бронь і вже певні роки, регулярно «тікає» на фронт, щоб робити свою справу, яку він вміє робити класно!

Люди добрі! Більш скромної і, водночас, цілеспрямованої людини – не зустрічав. Впевнений, його багато людей знають, як висококласного хірурга, але мало, хто знає, що ось вже десять років він живе іншим життям, життям великого Патріота своєї України, їздить на фронт і рятує життя нашим воїнам.

Від імені громадськості вручили Подяку, яку спеціально замовили для цього моменту. Побажали міцного здоров’я йому та його бойовим побратимам по «скальпелю», з вірою у неминучу Перемогу над рашизмом.

Слава Україні! Слава Нації! Слава Збройним Силам України!».

Наш кор.

 

Залиште свій коментар