Голуби миру над небом Єреміївки

Символічно, що саме у квітневий день, коли православний світ святкував величне Благовіщеня, наше рідне село було визволено від нацистських загарбників. Це було 7 квітня 1944 року.

Під небом Єреміївки весна остання

Своїм теплом їх не зігріла на прощання.

Що знаємо про них? Та зовсім мало,

Лиш те, що всі вони життя віддали

За мир і спокій, за своє кохання

І те, що в очі їм дивилося останнім

Це ж небо Єреміївки. А квітень

Для інших дні уже почав лічити…

90 воїнів кінно-механізованої бригади генерала І.О. Плієва навіки залишилися в нашій землі.

Напередодні сільського свята, в день визволення Роздільної, учні Єреміївського НВК посадили біля школи Сад Пам’яті (дерева подарував депутат районної ради В.І. Погорілий). Нехай у кожному дереві продовжують жити душі загиблих воїнів: чи на фронтах Другої світової, чи в далекому Афганістані, чи на Сході України. А ми будемо доглядати за садом, щоб не загинуло жодне дерево.

7 квітня біля братської могили отцем Ростиславом Лотишем була відслужена панахида, у виконанні дитячого хору звучали пісні про далеку війну, яка принесла горе нашим односельцям, про силу духу дідів і прадідів, а Аня Тарануца виконала сольну пісню про мужність українських воїнів на сході нашої держави. Учень 6 класу Костя Устіч прочитав власний вірш, присвячений героям-визволителям. Як емоційно читали поезії про далеку війну, про заповітну мрію жити у мирі учні 3-8 класів: Максим Лаврентьєв, Катерина Лазор, Ілля Лотиш, Катерина Суха, Яна Федорович, Андрій Жезняк, Андрій Ткаченко, Дмитро Мілевський, Карина Ходаковська та інші.

Усім присутнім сподобався виступ дошкільного навчального закладу «Веселка». Діти читали вірші про мир, про щастя бути поряд з мамою і татом, про рідне село.

І знову у небо летять білі птахи дідуся учня 5 класу Артема Яворського. Не можна відірвати погляду від стрімкого польоту вісників миру!

Після мітингу усіх запросили до Єреміївського Будинку культури, де демонстрували відеофільми про визволення нашого краю від нацистів, уривки із фільму Леоніда Бикова «В бій ідуть одні «старики»», сюжети про війну на Сході України, відеоролики, створені учнями 5-10 класів про рідне село, його визначні місця, школу, традиції села, його свята. Презентували відеофільми учні 6 класу Костя Устіч та Євгеній Поліщук. А готувалася програма під керівництвом талановитого педагога, керівника гуртка інформатики І.І. Любкевич

Єреміївський сільський голова ради Є.В. Ільящук привітала єреміївців із подвійним святом і висловила подяку учням та вчителям за його підготовку та проведення.

Валентина Тарануца, с. Єреміївка.

Залиште свій коментар