Голубці визнали нематеріальною культурною спадщиною України від Одещини

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України від Одещини внесли “Приготування української традиційної страви “Голубці”. 

Про це йдеться в наказі міністерства культури та інформаційної політики, повідомляють в Одеському обласному центрі української культури. 

Там зазначають, що голубці – це одна з основних страв місцевої кухні Одещини, яка, до того ж поширена серед представників нацменшин, які проживають на території області.

Зокрема, йдеться про болгар, молдован та гагаузів.

“Для Одещини голубці не лише “конвертик” з капусти. На півночі регіону, на Кодимщині, під час приготування їх на весілля, господині сідають по колу, співають народні та обрядові пісні й “крутять” голубці. 

Зазвичай, це до 10 горщиків по 8-10 літрів”, – зазначають в Одеському обласному центрі української культури.

У селі Глибочок поблизу Куяльницького лиману до начинки господині  додають три види м’яса, а тушкують голубці обов’язково в томатному соку домашнього приготування.

На півдні Одеської області в селі Орлівка голубці мають назву “cармале” що в перекладі з турецької означає “обмотувати”, додають в центрі української культури.

“Сармале переважно готують зі свіжого листя винограду, яке ошпарюють в окропі з сіллю, щоб воно стало м’яке. Начинку готують із рису, свиного фаршу, додають цибулю, моркву, зелень та тушкують в казані на слабкому вогні”, – кажуть фахівці центру.

Там додають, що в болгарському селі Городнє голубці мають ще іншу назву – гушки.

Їх, як і “cармале”, готують з пропареного листя винограду, однак начинка складається з рису чи булгуру з додаванням низки трав, зокрема, кропу, петрушки та м’яти.

Джерело: Українська правда

Залиште свій коментар