Головна мета – правовий і соціальний захист

21 лютого   районна організація ветеранів відзначає ювілей – 30-річчя від дня заснування

За ініціативи колишніх фронтовиків – М.Н. Качуренка, І.Т. Кармазіна, А.Т. Гордієнка та багатьох інших ветеранів, перша установча конференція ветеранів району відбулася 21 лютого 1987 року.

У січні-лютому того ж року в усіх сільських радах району та на деяких підприємствах міста вже були створені первинні ветеранські організації. Наразі їх у сільських радах налічується 23, в місті – 12. Вони об’єднують у своїх лавах близько 12 тисяч ветеранів різних категорій із 13,5 тисячі пенсіонерів, які проживають у районі. До складу ветеранських організацій входять пенсіонери за віком, ветерани війни, діти війни, вдови та інші категорії пенсіонерів, які бажають бути в організації ветеранів.

Згідно зі статутом, ветеранська організація району, як й інші в її складі первинні ветеранські організації, є громадською орга-нізацією, не входить ні до ніяких політичних партій та блоків і не підтримує жодну з них.

У різні роки районну ветеранську організацію очолювали І.Т. Кармазін, П.А. Писаревський та Ф.П. Вчерашній.

Вийшовши на пенсію, тобто на заслужений відпочинок, літня людина залишається сам на сам зі своїми проблемами, в пошуках їх вирішення. Їй не вистачає спілкування, вона має знати свої права тощо, а досвід у неї великий, є певні знання, з якими вона може поділитися з іншими, особливо з молодим поколінням, допомагати один одному. Саме для цього була утворена районна організація ветеранів, мета якої є правовий та соціальний захист ветеранів, патріотичне виховання молодого покоління, і ми активно працюємо в цьому напрямку.

Сьогодні жоден ветеран, жодна самотня людина не повинні залишатися без уваги та допомогти. І там, де є тісний зв’язок ветеранських організацій з органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, підприємцями та іншими, то так воно і є. Слід зазначити, що непогано працюють первинні ветеранські організації Лиманської селищної, Степанівської, Кошарської, Щербанської, Яковлівської, Степової та деяких інших сільських первинних ветеранських організацій. Велику роботу щодо патріотичного виховання молодого покоління проводять учасники бойових дій у роки Другої світової війни: І.В. Нерознак, М.С. Шуляк, М.К. Бубнов,
М.П. Буткевич, учасники війни: В.Я. Буковський, І.М. Ревть,
Г.М. Гоцульська, дитина війни Г.С. Самсонова, які постійно виступають у школах району та в музеях міста. А І.В. Нерознак, В.Я. Буковський, А.Т. Гордієнко, В.В. Самодєлов видали книги власного авторства. Це дуже цікаві книги для збереження пам’яті для прийдешніх поколінь про наших захисників – земляків, які хоробро воювали у роки Другої світової війни, про історію нашого рідного краю, тяжке довоєнне та повоєнне дитинство. Майже всі ці книги є в районній організації ветеранів. Їх подарували нам автори, і з ними можуть ознайомитися всі бажаючі.

Останнім часом відновили свою роботу колишні ветеранські організації сільгосптехніки, заводу КПУ («Гідропрес»). Утворена нова ветеранська організація фінансово-банківських працівників.

Організація ветеранів України, яку очолює П. Цибенко, всі
30 років існування активно бореться за значне місце ветеранів у суспільстві, адже саме ветерани розбудовували нашу державу, народне господарство, будували заводи, школи, підіймали з руїн міста, розвивали економіку, науку тощо.

І сьогодні вони достойні гідного життя. Організація ветеранів України постійно вносить до Президента України та Уряду країни пропозиції щодо змін діючого законодавства, підвищення пенсій, відновлення пільг, зниження тарифів на комунальні послуги та медикаменти тощо.

Ветерани розуміють сьогоднішню ситуацію в країні, дуже стурбовані тим, що відбувається на сході, але саме тепер, у час захмарних цін на все – продукти, медикаменти, житлово-комунальні послуги, при низьких пенсіях їх життя стало вкрай тяжким. Але будемо сподіватися на краще.

І сьогодні, відзначаючи ювілейну дату, необхідно згадати тих, хто протягом цього періоду багато зробив для розвитку ветеранського руху в районі і кого вже немає з нами. Це М.Н. Качуренко, І.Т. Кармазін, А.Т. Гордієнко, З.В. Мігуш, М. Вознов, Б.К. Наливаний, В.Ю. Чеховський, В.І. Козярський, С.М. Рочев, А.В. Ваганов, А.А. Цупка, Н.М. Карасьова, К.І. Чернецька, В.М. Стрижов, Ф.П. Вчерашній та багато інших. Світла їм пам’ять.

Бажаю всім ветеранам міцного здоров’я на довгі роки, активної ветеранської діяльності, добра і благополуччя вам і вашим родинам.

Валентина ЖАБОРЮК,

голова районної організації ветеранів, член ради Організації ветеранів України.

Залиште свій коментар