Голодомор не зламав, Роздільна

Цього року День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 26 листопада (традиційно відзначається у четверту суботу листопада).

Згадувати страшні події Голодомору 1932 – 1933 років у районному народному історико-краєзнавчому музеї розпочали напередодні. 25 листопада в закладі з самого ранку відкрилася тематична виставка “Голодомор не зламав”. На неї впродовж першої половини дня завітали вихованці різних класів ЗОШ №4 та школи-гімназії №1 м. Роздільна, яких з цією трагічною сторінкою історії познайомила директор музею В.М. Шняга. Віра Миколаївна, розповідаючи про Голодомор, зачитала і спогади очевидців, написані, аби відвідувачі мали можливість знати правду про ті страшні роки.

роздільна музей

Результатом Голодомору стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, а й спустошені душі тих, хто пережив 1933-й. Людям боляче було гадати, якими б вони стали, якби не геноцид, що назавжди поламав їхні життя. Проте зламав не усіх. Тому цього року національні пам’ятні заходи присвячені людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого. “Голодомор не зламав” — ані цих людей, ані наш народ.

В рамках виставки школярам продемонстрували документальний фільм, в якому показано, наскільки жорстокою і антиукраїнською була позиція Й. Сталіна, направлена на винищення селянства.

Діти також мали нагоду ближче ознайомитися з експонатами виставки, задати питання.

Активну участь в оформленні експозиції взяли працівники методкабінету районного Палацу культури.

голодомор не зламав роздільна

26 листопада о 15.45  на площі біля райдержадміністрації також відбудеться захід на знак вшанування жертв Голодомору. О 16.00 по всій Україні запалюватимуть свічки. Запали її і у своєму вікні…

Залиште свій коментар