Герої не вмирають, Роздільна

Україна– це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності.

Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного  та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.

У школі-гімназії № 1 пройшов виховний захід «Герої не вмирають», присвячений Дню Гідності та Свободи. На святі були присутні учасники АТО – майор Тегляєв та солдат Рафіков. Розпочався захід піснею про Україну, яку виконав колектив учнів 6-7-х класів, під керівництвом вчителя музики О.Р. Кучеревської. Директор школи В.С. Плохотнюк привітав всіх з Днем Гідності та Свободи та побажав бути гідними патріотами своєї Батьківщини. Ведучі заходу – учні 9-х класів: Едуард Шульц, Дар’я Цьоць, Владислав Сіміцар та Софія Радіонова розповіли присутнім про патріотизм, подібний любові, який керує людською свідомістю, змушуючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну машину, яка не відчуває страху і болю, ідучи впевнено і безстрашно до своєї мети.

pb221004

pb221009

Зворушливі кадри на екрані відеофільмів « Не спи, моя рідна земле», «Небесна сотня» та пісня, у виконанні учениці 8-го класу Анни Самсій, нікого не залишили байдужими. Запалені свічки та слова – звернення до загиблих Небесної сотні від імені матерів (учениць 9-х класів Еї-Анастасії Копанської, Ірини Піньковської), сина (учня 9-А класу Олексія Скутіна) та брата (учня 9-Г класу Андрія Кобзаря) викликали сльози на очах присутніх. Україна – дівчина (учениця 9-В класу Анна Пламадяла) закликала всіх «…пам’ятати про наших героїв, що за волю поклали безцінне життя, що творили історію, наше минуле, у яке вже нема вороття». У повній тиші пройшла Хвилина мовчання під пісню «Плине кача». У такі хвилини хочеться сказати: «Будьмо ж гідними великої слави героїв України, які твердо вірили, діяли, знали: українська нація народилася тоді, коли в її обороні впала перша крапля червоної української крові на чорну українську землю. Тоді, коли кожен українець запалить у своїй душі вогник патріота, весь народ понесе його у своїй дорозі».

Жанна Швець, заступник директора з ВР школи-гімназії № 1 м. Роздільна.

 

Залиште свій коментар