ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ: У РОЗДІЛЬНІЙ ВІДБУВСЯ ІМПРОВІЗОВАНИЙ МАЙДАН

У Роздільній з нагоди Дня вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» на Привокзальній площі представники влади, громадськості та учнівської молоді зібралися на імпровізований Майдан пам’яті ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.
Саме в ці лютневі  дні, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку.

20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних
промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання із загиблими лунала жалобна пісня
«Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом…
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський.
Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До
18 лютого вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей –
78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність
– до Небесної Сотні. 105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців
– громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно
нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

В нашому місті під час заходу поіменно загадали загиблих Героїв, їхні портрети, як відзняті учасниками Майдану фото, були на стендах оформлених виставок.

Розпочався та завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.

Слово-звернення мовили голова райдержадміністрації Сергій Приходько, голова районної ради Олександр Пресман, міський голова Валерій Шовкалюк, голова ГО “Громада Роздільнянщини” Володимир Василенко.

Також учасники заходу разом з настоятелем греко-католицької церкви, отцем Святославом Кириком помолилися за вічний спокій Героїв Небесної Сотні, запалили свічки пам’яті та поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка.

Хай палають свічки пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні у наших серцях. Вшануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України!

 

 

Залиште свій коментар