Гендиректор «Укрпошти» шантажує країну

Із початку 2019 р. «Укрпошта» не доставлятиме пенсії, заявив генеральний директор підприємства Ігор Смілянський. Причина – тариф на доставку пенсій не переглядався із 2004 р. і є збитковим.

«Доставка пенсій – гостре питання. По суті, це питання, чи залишиться в «Укрпошті» 11,5 тисячі відділень, чи 4,3 тисячі», – заявив він. За його словами, наразі 45% українських пенсіонерів отримують пенсії через «Укрпошту»: їх доставляють тим, хто за станом здоров’я не може прийти в поштове або банківське відділення, живе в сільській місцевості, де немає нічого, крім пошти.

«Мережа банківських відділень скорочується. У 2017 році їх було закрито 827, в цьому – вже понад 700. Причина – економічно не вигідно працювати в селах. Відділення «Укрпошти» – не виняток. У середньому кожне з них щомісяця завдає майже на 3 тисячі гривень збитків. Головна причина збитковості – доставка пенсій за тарифами нижче собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень», – пояснює Смілянський. Він підкреслює, що в Україні унікальна ситуація, адже більшість пошт світу отримують субсидії від держави на утримання некомерційної мережі. «Укрпошта» ж не може покрити власні витрати. Щоб уникнути такої ситуації, ще в листопаді минулого року міністерства інфраструктури й економічного розвитку погодили новий тариф і звернулися за узгодженням до Мінсоцполітики та Пенсійного фонду. «Відтоді нічого не змінилося: 17 наших звернень досі без відповіді. Ми надаємо послугу за тарифами 14-річної давності. Актуалізація пенсійного тарифу не закладена і в проекті держбюджету на 2019-й, – пояснює Смілянський. – Пенсійний фонд не зробив цього навіть після зустрічі з президентом, де було наголошено на необхідності збереження мережі «Укрпошти». Тому більше звернень не буде. Ми підготували антикризовий план, який введемо 1 листопада, якщо тариф не буде змінено. Це означає, що «Укрпошта» буде змушена оптимізувати мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій. Із 1 січня 2019 року ми не будемо доставляти пенсії, закриємо 5-7 тисяч стаціонарних відділень, звільнимо частину персоналу». Він додав, що інші універсальні послуги (доставка преси, кореспонденції), як і раніше, будуть надаватися по всій країні.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв не допустити припинення «Укрпоштою» доставки пенсій українцям: «Це неприпустимо – не носити пенсії. Я цього не допущу. Економити хай починають з себе – зі своїх заробітних плат (прем’єр має на увазі надвисокі зарплати топ-менеджерів кампанії – ред.). Якщо менеджмент «Укрпошти» не розуміє важливості соціальної функції компанії, і це буде їхня незмінна позиція, я б радив їм всім зібратися, написати заяви і перейти на іншу роботу. Ми призначали їх на конкурсних засадах не для того, аби вони брали в заручники всіх, особливо пенсіонерів, а для того, щоб знаходили правильні ринкові механізм, виконували соціальну функцію і робили компанію багатшою», – заявив Гройсман.

Прем’єр-міністр також наголосив, що нещодавно було призначено незалежну наглядову раду «Укрпошти» й Уряд планує звернутися до неї з проханням дати оцінку ситуації та вплинути на керівництво компанії. «Пошта буде доставляти пенсії, це принципово важливо для людей. Українська пошта має працювати для українських громадян», – сказав Гройсман. За його словами, якщо компанії не вистачає коштів – треба думати над розвитком тих напрямків діяльності, які перетворять «Укрпошту» в прибуткову компанію і дозволять платити співробітникам, передусім рядовим листоношам, достойну зарплату. «Я розумію, є проблеми. Але ми наймали управлінців, аби вони ці проблеми вирішували, а не створювали нових», – додав глава Уряду.

Скорочення кількості відділень «Укрпошти» в сільській місцевості – неприпустиме, заявив Президент Петро Порошенко на зустрічі з представниками Кабміну і керівництвом компанії ще 11 липня ц.р. Він тоді зазначив, що в мешканців сіл викликало занепокоєння рішення «Укрпошти» про закриття відділень: «Люди вважають це категорично неприйнятним, і я хочу підтримати їх. Державні підприємства мають виконувати соціальні функції. Коли ми залишаємо людей сам на сам без важливої послуги – це є неприйнятно і не може робитися в односторонньому порядку». Також Порошенко додав, що підвищення тарифів на доставку пенсій або збільшить дефіцит Пенсійного фонду, або скоротить розмір пенсії: «Я підтримаю будь-які ініціативи, які підвищать ефективність діяльності «Укрпошти», але вважаю категорично неприйнятним, коли ми виймаємо останні копійки з кишені пенсіонера і таким чином забезпечуємо прибутковість. Ми маємо опрацювати іншу модель, і до того, як вона буде затверджена урядом, наполегливо рекомендую утриматися від скорочення мережі в селах».

Тоді гендиректор «Укрпошти» Смілянський зазначив, що підприємство готове зберегти наявну мережу відділень після прийняття відповідних рішень: «Ми готові максимально долучитися до опрацювання необхідного компромісу».

Редакція і далі інформуватиме читачів про подальший розвиток ситуації, адже доставка пенсії листоношами надзвичайно актуальна в умовах нашого сільського району.

За повідомленнями інформаційних агентств

Залиште свій коментар